آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز سازمان تعاون روستایی با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حجت الاسلام نجفی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد سازندگی استان، رنجبران مدیر سازمان تعاون روستایی، دبیران نماز سازمان های تابع جهاد کشاورزی و سایر مسئولین و کارشناسان، روز دوشنبه دهم مهر ماه در اتاق جلسات تعاون روستایی برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با بیان اسباب موفقیت در برنامه های فرهنگی، گفت: اگر ما می خواهیم در برنامه های فرهنگی نتیجه بگیریم باید فضاء مهیاء، امکانات و هم حمایت ها باشد، یعنی دبیران و مدیران باید تلاش کنند، طبق تفاهم نامه ها که بخشی از قانون ابلاغی از سوی وزارت و ستاد مرکز است عمل کنند تا از لحاظ شرعی، که عمل به قانون واجب است، به مشکل برنخوریم.

حجت الاسلام نجفی با اشاره به ولادت پیامبر رحمت (ص)، گفت: روز ولادت پیامبر اکرم (ص) روز اخلاق و مهر ورزی نام گذاری شده، باید نماز گزاران ما متخلق به اخلاق نبوی باشند.

رنجبران با اشاره به برگزاری نماز جماعت باشکوه در اداره گفت: الحمدلله در اداره ما نماز جماعت با شکوه برگزار می شود که دلیل آن هم حضور مدیر و معاونین در نماز جماعت است، ما خود علاوه بر حضور در نماز به همکاران هم تاکید می کنیم که در نماز حضور داشته باشند و آماده همکاری در برنامه های معنوی و نمازی با ستاد اقامه نماز هستیم.

در این جلسه مقرر شد کارها و برنامه ها طبق تفاهم نامه برگزار شود و ادارات تابعه هم تفاهم نامه ها را بومی سازی کرده و تفاهم نامه ها را اجراء کنند، از جمله اقداماتی که باید صورت پذیرد: تبلیغات محیطی، و عدم برگزاری جلسات در زمان نماز و اذان در ادارات، برگزاری دوره های آموزشی و توانمند سازی، معرفی فعالین نمازی و رابطین نمازی و تجلیل از آنها و تجهیز نمازخانه ها می باشد.

جلسه شورای اقامه نماز سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا