اخبارگیلان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سیاهکل گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان ، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سیاهکل با حضورمدیر ستاد اقامه نماز، امام جمعه شهرستان، نماینده مردم سیاهکل در مجلس شورای اسلامی،  تعدادی از مدیران کل دستگاههای اجرایی و دبیر شورای اقامه نماز شهرستان در روز پنج شنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سیاهکل برگزار شد.

حجت الاسلام حجازی مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان ضمن تبریک ایام دهه کرامت گفت: نماز تاثیر فراوانی در کارهای  روزمره انسان دارد. با توجه به تجربه آموزشی در دوران کرونا و ایجاد مشکلات فراوانی که در این دروان در سیستم آموزشی کشور به وجود آمد و با تعطیلی مدارس و دانشگاهها و مجازی شدن آموزش ها، جامعه آبستن حوادث فراوانی شد و باید از این حوادث درس گرفت.

وی تاکید کرد: اگر مساجد  و نمازخانه های ما نیز خالی شود و در مدارس و ادارت نمازخانه و نماز جماعت نداشته باشیم نمی توان انتظار داشت که جامعه نمازی و مردم نماز خوان داشته باشیم.

حجازی افزود: خداوند متعال در سوره لقمان می فرمایند: ای کسانی که ایمان آورده اید نماز را به پا دارید و امر به معروف و نهی از منکر کنید. امر به معروف همان رفتار و کردار انسان در جامعه است نوع پوشش انسان در جامعه می توان امر به معروف باشد . نماز خواندن در میان مردم نیز امر به معروف است و هر مسلمان باید در حد واندازه و توان خود تبلیغ نماز و امر به معروف کند.

حجازی ضمن تشکر از دستگاههایی که در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز پیشرو و پیشگام هستند گفت: باید از ظرفیت ها و امکانات ادارات نیز بهره برد و در این زمینه تبلیغات گسترده انجام داد.

در ادامه جلسه فرخی نماینده مردم سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: علم اثبات کرده که نماز مهمترین بستر سلامتی برای بشر است و راه گشای زندگی مادی و معنوی بشر است.

وی افزود: ستاد اقامه نماز باعث نظم بخشی و همگامی در حوزه آموزش عالی نماز و تبلیغ و توسعه فرهنگ نماز در جامعه شده است، نماز به عنوان ستون دین و پرچم اصلی نظام جمهوری اسلامی است و وقتی نماز محور انسان شد تمام فعالیتها دارای نظم و قانون می شود.

در پایان جلسه احکام اعضای شورای اقامه نماز شهرستان توسط مدیر ستاد اقامه نماز گیلان اهدا شد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سیاهکل

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سیاهکل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا