سیستان و بلوچستان

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، روز یکشنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۱، چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان به ریاست ارجمندی معاون توسعه مدیریت ومنابع و رئیس شورای فرهنگی استانداری با حضور حداکثری اعضا شورای اقامه نماز در سالن جلسات ولایت استانداری برگزار گردید.

 

در این جلسه ابتدا هر کدام از اعضاءیشورای اقامه نماز استان با توجه به مصوبات مطرح شده در جلسه قبل  گزارشی از اقدامات خود را بیان کردند.

در ادامه جلسه کرد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  دستورالعمل اجرایی برگزاری پویش نوروزی با عنوان همراهان سفر ایمن و شعار(سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما)  که با همکاری ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و ستاد اقامه نماز کشور بصورت ملی در حال پیگیری و اجراست را تبیین کرد و از اقدامات صورت گرفته پیرامون این پویش در استان گزارش کامل و جامعی را ارائه دادند.

کرد هدف از برگزاری این پویش را کمک به افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی برای خودروهای استفاده کنندگان شخصی و حمل و نقل عمومی و ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی در محورزهای اصلی و منتخب /اشاعه و پاسداشت ارزشهای دینی و مذهبی در سفرهای نوروزی بویژه ایام مبارک ماه رمضان/ ارتقای دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و فرهنگ درست رانندگی/ به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه های جاده ای و ترغیب مسافران به توقف در مسیر و اقامه نماز اول وقت و در نهایت کمک به آشنایی مسافران نوروزی با تمدن،فرهنگ و هنر اسلامی ایران زمین عنوان کرد.

در ادامه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از استانداری،آموزش و پرورش،ارشاد اسلامی،دانشگاه سیستان و بلوچستان و دیگر دستگاه های همگام جهت همکاری با ستاد اقامه نماز استان و ارسال آثار به جشنواره تقدیر کرد و گفت: بحمدلله با تلاش همه شما عزیزان جایگاه ستاد اقامه نماز استان در جمع ۳۲ استان در جایگاه سوم کشور از لحاظ آمار ارسالی به جشنواره قرار گرفت.

سنجرانی از عملکرد شش ماهه جشنواره فجر تا فجر و همچنین ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سال ۱۴۰۱ گزارشی را بیان کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان اشاره کرد: با عنایت به ارزیابی های صورت گرفته توسط هیأت نظارت و ارزیابی استان بصورت حضوری و بازدیدهای میدانی و بررسی و مشاهدات مستندات عملکردی در سامانه سجاده متاسفانه هنوز تعدادی از مدیران در دستگاه های اجرایی هستند که هیچ اهتمام و دغدغه ای نسبت به اقامه نماز و انجام فعالیتهای فرهنگی و آموزشی ندارند و باید به این دستگاه ها و مسئولانشان از طرف بالاترین مقام استان تذکر و توبیخ کتبی داد.

در ادامه این جلسه ارجمندی معاون توسعه مدیریت ومنابع ورییس شورای فرهنگی استانداری با تأکید بر اینکه اشاعه فرهنگ نماز یک مسئولیت همگانی است، خواستار مشارکت هرچه بیشتر و حداکثری مسئولین در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز در استان شد تأکید کردند مدیران و روسای دستگاه هایی که به هرطریقی نتوانند عملکرد توسعه و ترویج فرهنگ نماز را در سامانه سجاده بارگذاری نمایند و امتیاز قابل تذکر داشته باشند حتماً توبیخ خواهند شد.

وی در ادامه پیرامون وضعیت مجتمع ها،نمازخانه ها،سکوها و مساجد بین راهی در محورهای مواصلاتی استان گزارشاتی را ارائه نمودند و بیان داشتند طی بازدیدهای اخیری که هیئت ارزیابی استان در سه تا چهار نوبت در طول سال انجام داده اند و به دست بنده رسیده است در چندین نقطه هنوز امکانات لازم از قبیل مهر نماز،قبله نماز،آب و وضعیت بهداشتی و نظافت قابل قبول نیست و نیاز به بهسازی و توسعه و تجهیز دارد که این مسئله هرچه سریعتر باید پیگیری شود.

در پایان جلسه هرکدام از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون جشنواره فجر تافجر، اجلاس استانی نماز و نظارت بر مکانهای نماز بین راهی در محورهای مواصلاتی استان بیان و پس از جمع بندی نهایی توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری مصوبات جلسه تصویب گردید.

شورای اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا