اخبارخراسان جنوبی

شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، اولین شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان ،مدیر کل و معاونین در محل سالن جلسات اداره کل در روز ۲۰ فروردین ماه برگزار شد.

سید علیرضا موسوی نژاد، در جلسه شورای قرآن عترت و نماز این اداره کل، اظهار کرد: نماز پایه و اساس ایمان، بصیرت، تقوا، اخلاص و عمود خیمه دین است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: برای تجهیز نمازخانه مدارس استان، به فرش محرابی مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان در اسفند ماه  سال گذشته تخصیص یافت و هزینه شد که همزمان با بهار طبیعت و بهار قرآن نمازخانه مدارس غبار روبی شده و از فرش محرابی برخوردار شوند.

وی، ترویج فرهنگ نماز در مدارس را تعظیم شعائر الهی و لازمه تحقق اهداف جهاد تبیین در نظام تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: ترویج فرهنگ نماز در کنار توجه به قرائت و تلاوت با بینش قرآن کریم به منظور  گسترش علوم و معارف قرانی در بین دانش آموزان،می تواند توطئه های شوم و ضد فرهنگی دشمنان، منافقین و بدخواهان اسلام و انقلاب در حوزه تعلیم و تربیت را نقش بر آب سازد.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به راهیابی ۸۸۲ دانش آموز دخترو پسر دوره های متوسطه اول و دوم به مرحله استانی چهل ویکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز، اذعان کرد: مرحله استانی این مسابقات ششم الی ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری در۲ بخش آوایی و پژوهشی به میزبانی شهرستان بیرجند برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا