اخبارقم

اولین جلسه شورای اقامه نماز اداره‌کل زندان‌های قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، اولین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل زندان‌های استان در سال ۱۴۰۲، صبح یکشنبه، بیستم فروردین‌ماه، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به تشریح فضلیت‌های ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: خداوند متعال شرایط رشد و بالندگی بندگان را فراهم آورده و می‌بایست استفاده حداکثری از این ماه شریف را داشته باشیم.

وی در ادامه ندامتگاه‌های استان را دستگاه‌ فرهنگی دانست و افزود: ندامتگاه‌ها می‌بایست همچون دستگاه های فرهنگی، اقامه کننده نماز باشند تا با ترویج فرهنگ نماز در بین نادمین، نماز را در جامعه و جامعه هدف نهادینه کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه به ظرفیت مرکز تخصصی نماز اشاره کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت مرکز تخصصی نماز، آماده برگزاری دوره‌های آموزشی نماز با محوریت‌ها و آسیب‌های مختلف هستیم که با همکاری دستگاه می‌توانیم دوره‌های تخصصی مطلوبی را در سطح ندامتدگاه‌ها برگزار کنیم.

وی در ادامه به آثار و بازخورد‌های دوره‌ها و نشست‌های تخصصی نماز اشاره کرد و افزود: طینت انسان‌ها پاک است و پذیرای کسب فضلیت‌ها، لذا می‌توانیم با برگزاری این دوره‌ها روند رفع کاهلی به نماز را در بین کاهلان به نماز سرعت بخشیم.

اولین جلسه شورای اقامه نماز اداره‌کل زندان‌های قم برگزار شد

مدیرکل زندان‌های استان نیز در این جلسه به حضور مدیران و معاونین در بند‌های ندامتگاه‌ها اشاره کرد و گفت: شرکت در نماز جماعت بندها یکی از مورادی است که مدیران ندامتگاه‌ها به آن اهتمام دارند.

علی اصغر رنجبر در ادامه شورای اقامه نماز اداره‌کل زندان‌ها به اقامه ۲۵ نماز جماعت در ندامتگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: بیش از چهل نفر از ائمه جماعات در ندامتگاه‌ها به اقامه نماز جماعت و مباحث فرهنگی می‌پردازند.

وی در ادامه بر لزوم ایجاد کارگاه‌های تخصصی نماز در ندامتگاه‌ها و بندها اشاره کرد و گفت: نماز، عامل اصلی جلوگیری از انحرافات و وقوع جرم است که می‌بایست با برگزاری کارگاه‌های تخصصی به نهادینه کردن این فرهنگ در ندامتگاه‌ها بپردازیم.

اولین جلسه شورای اقامه نماز اداره‌کل زندان‌های قم برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا