چهار محال و بختیاری

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین محمد کریمی: اقدامات اخیر اداره کل ورزش و جوانان در حوزه نماز قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری روز سشنبه بیست و دوم فروردین ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، شهرام خواجوی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری، موعود بنیادی فر مدیر کل و معاونین اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

در ابتدای جلسه موعود بنیادی فر مدیر کل ورزش و جوانان استان گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده در خصوص نشست های تخصصی نماز ویژه ورزشکاران استان را ارائه داد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد کریمی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع همه دستگاه های اجرایی بایستی برای اقامه نماز در ادارات اهتمام ویژه داشته باشند، زیرا ترویج این فریضه الهی وظیفه همگانی است پس همه باید احساس تکلیف کنیم تا در پرتو اجرای آن معنویت بیشتری بر جامعه حاکم شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات اخیر اداره کل ورزش و جوانان در حوزه نماز قابل تقدیر است افزود: توجه به نماز زمینه موفقیت، رشد، کمال و موجبات افزایش معنوی است و مسئولیت برپایی نماز در ادارات بر عهده مدیر دستگاه بوده و مدیران باید به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات در نمازخانه ادارات به اﻳﺠﺎد ﺻﻤﻴﻤﻴﺖ ﺑﻪ دور از ﻓﻀﺎی اداری و رﺳﻤﻰ ﺑﺎ حضور ﻣﺪﻳﺮ و ﻣﻌﺎوﻧﺎن در ﺑﻴﻦ ﻛﺎرﻛﻨﺎن منجر خواهد شد.

کریمی اظهار کرد: همچنین باید در محیط های ورزشی و ورزشگاه ها فرهنگ نماز و نمازخوانی را بیش از گذشته ترویج دهیم و با تجهیز نمازخانه های اماکن ورزشی، شرایط را برای اقامه نماز ورزشکاران فراهم کنیم.

در ادامه جلسه شهرام خواجوی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش تاثیرگذار ورزشکاران در اشاعه ارزش‌های دینی نقش بسیاری در گرایش نسل جوان به دین گفت: توجه ورزشکاران ،قهرمانان و مدال‌آوران به مسایل معنوی و اخلاقی به خصوص اقامه نماز در مکان‌های ورزشی نقش موثری برای سایر افراد جامعه در گسترش ارزش های اسلامی دارد.

وی با اشاره به ظرفیت بالایی که در حوزه جوانان وجود دارد تاکید کرد: ورزش و جوانان با توجه به جایگاه و مخاطبین بسیاری که دارد در حوزه فرهنگی می تواند بسیار موفق عمل کند و باید با فراهم‌کردن زمینه‌های برپایی اقامه نماز از جمله تجهیز نمازخانه‌های اماکن ورزشی و ادارات بستر لازم برای اقامه نماز جماعت مهیا کند.

خواجوی در پایان افزود: ورزشکار در میادین جهانی به عنوان نماینده و سفیر فرهنگی یک ملت مطرح می باشد و افعال غیراخلاقی او به پای فرهنگ آن ملت و کشور نوشته می شود و از سوی دیگر، حرکات غیراخلاقی ورزشکار با توجه به انعکاس آن، می تواند جامعه را ملتهب نماید که در این صورت تبیین بایدها و نبایدهای اخلاقی ورزشکار امری لازم به شمار می رود.

شایان ذکر است در این نشست از فعالان و خادمین نماز اداره ورزش و جوانان تجلیل و تقدیر شد و همچنین برنامه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری در راستای ترویج اقامه نماز در ادارات و اماکن ورزشی و برنامه‌های فرهنگی مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا