اخبارلرستان

شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر ستاد، مدیر سازمان بهزیستی و دیگر اعضا در تاریخ  بیستم مهر ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی اظهار داشت: اقامه نماز از اصلی ترین برنامه های دینی است که هر مسلمانی دست کم در شبانه روز پنج مرتبه بدان همت می گمارد و پایبندی خویش را به این عبادت نشان می دهد و نماز یکی از مهم‌ترین اموری است که ضرورت آن همیشه احساس می‎ شود.

وی گفت: اما این ضرورت امروز بیش از گذشته است و نماز خواندن باید در عملکرد انسان تأثیرگذار باشد تا دیگران نیز به توصیه‌های آن فرد نمازگزار عمل کنند.

وی راجع به اهمیت نماز جماعت در ادارات، با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار تشویقی در دستگاه‌های اجرایی گفت: تشکیل کمیته‌ای برای سرکشی به ادارات و مشخص شدن ادارات فعال در امر اقامه نماز جماعت و تشویق مسئولان و فعالان امر اقامه نماز دستگاه‌ها امری ضروری است.

چراغی تصریح کرد: دستگاه ها و نهادهایی که مستقیما با امر نماز مرتبط هستند فرصت خوبی برای خدمت به نماز دارند و نهادهایی همچون شهرداری ها و استانداری می توانند برای کمک به ترویج فرهنگ اقامه نماز شرایط و امکانات و نمازخانه های مناسبی را ایجاد کنند.

برگزاری شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا