آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شرکت نفت استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شرکت نفت استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، آقای راشد مدیر کل شرکت نفت استان و سایر اعضای شورا، روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه در شرکت نفت منطقه آذربایجان شرقی برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره آیه ۴۱ سوره حج، گفت: طبق آیه شریفه وظیفه ما اقامه نماز است و اقامه فقط برگزاری نماز جماعت نیست، بلکه فراهم کردن زمینه و برگزاری دوره های آموزشی لازم از ملزومات است و باید طبق تفاهم نامه ای که از وزارت به ادارات ابلاغ می شود اجرا شود.

وی در پاسخ به اشکالی که نماز به خود انسان مربوط است و نیاز به اطلاع رسانی نیست، افزود: ارائه گزارش از طریق سامانه سجاده برای ارزیابی ادارات لازم است، و ما در محیط اداره ملزم به اجرای قانون و تفاهم نامه ها هستیم و هر کسی در اداره سلیقه ای کار کند و طبق ضوابط عمل نکند درآمدش حلال نیست.

وی ادامه داد: یکی از وظایف ما ایجاد بستر مناسب برای اقامه نماز در راه های مواصلاتی برای مسافرین است و در کنار آن باید از تبلیغات محیطی غافل نباشیم و کیفیت احداث و بازسازی نمازخانه به گونه ای باشد که نمازگزار را به خود جذب کند.

راشد با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته، گفت: طبق تفاهم نامه جلسات شورای اقامه نماز برگزار می شود و تیم های نظارتی متشکل از ستاد اقامه نماز، راهداری و شرکت نفت به طور منظم از مراکز خدماتی و پمپ بنزین ها بازدید می کنند.

وی افزود: در صورت بروز مشکل اقدامات لازم صورت می گیرد و از مراکزی که در کار خود دقت کافی داشته باشند تجلیل شده و با متخلفین برخورد می شود.

شورای اقامه نماز شرکت نفت تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا