اخبارهرمزگان

شورای اقامه نماز منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، کارشناسان ستاد اقامه نماز استان روز یکشنبه بیست و سوم مهرماه ضمن بازدید از مراکز صنعتی غرب استان با حضور در منطقه ویژه اقتصادی در نشست شورای اقامه نماز این مجموعه که با حضور اعضا برگزار گردید شرکت کردند.

در این نشست حجت الاسلام رئیسی نماینده سازمان صنعت معدن استان با بیان اینکه نماز امر بسیار مهمی است اقامه نماز را وظیفه همه مسئولین عنوان کرد وی با استناد  به آیه ۴۱ سوره حج آن را از مهم تریم فرائض دینی از ضروریات دین اسلام دانست و گفت: وظیفه همه مسئولین است وقتی به قدرت و مکنت رسیده در اقامه نlاز تمام سعی و تلاش خود را بکار بندند وی با توجه به اهمیت نماز تاکید کرد نماز نخستین عبادتی است که بلافاصله پس از بعثت رسول اکرم (ص) بر برپایی آن به صورت جماعت تاکید شده و آثار و برکات بسیاری بر آن ذکر شده است.

خادمی مسئول شورای فرهنگی منطقه ویژه خلیج فارس نیز با ارائه گزارشی عمکلرد این حوزه را برشمرد و بیان داشت: در تمام مناسبت‌های دینی و ملی برنامه‌های ویژه متناسب با جایگاه کارکنان و خانواده آنان در این منطقه برگزار می شود.

وی گفت: هرروزه در دو مکان شمالی و جنوبی منطقه با حضور کارکنان و کارگران نماز جماعت برگزار و تلاش شده در همه مناسبت ها با دعوت از مبلغین توانمند و همچنین استفاده از هنرمندان بومی در جشن‌ها به اجرای برنامه‌های شاد، برگزاری مسابقات و تجلیل و تکریم از نمازگزاران بپردازیم.

وی همچنین از اعزام نمازگزاران به اماکن مذهبی مشهد و قم و همچنین اعزام پرسنل به پیاده روی اربعین، تکریم بازنشستگان، آزادگان و خانواده معظم شهدا که به عنوان فعالیت‌هایی که در شش ماه اول سال انجام شده است یاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا