اخبارسیستان و بلوچستان

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حضور سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، غزنوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، حجت الاسلام والمسلمین زارع رئیس نهاد رهبری در دانشگاه و اعضای شورای اقامه نماز، روز شنبه مورخ بیست و دوم در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین زارع به اهمیت امر نماز اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره های تخصصی نماز برای کادر درمان و دانشجویان، تبلیغ امر نماز در بیمارستان ها، اقامه نماز جماعت بیمارستان ها در پنج وعده در دانشگاه و مجموعه های تحت نظر انجام می شود.

وی بیان داشت: فعالیت های انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی با همت اعضای شورای اقامه نماز و بویژه پشتیبانی و دغدغه ریاست دانشگاه به نحو مطلوب انجام شده و در جریان است.

در این جلسه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد شایسته دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سه سال متوالی و کسب رتبه شایسته تقدیر ویژه در کارنامه ارزیابی دانشگاه، بیان کرد: ستاد اقامه نماز در بازدید های انجام شده در طول سال و ارزیابی انجام گرفته از دانشگاه نتیجه گرفته است که کارهای خوب و ماندگاری در چند سال اخیر در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ نماز رخ داده است.

وی گفت: یکی از مهمترین آنها که کار ماندگار و شاخصی بود و جای تقدیر دارد احداث،توسعه و تجهیز نمازخانه های بیمارستانهای بوعلی،علی بن ابیطالب(ع) زاهدان و همچنین احداث مسجد دانشگاه و نمازخانه ساختمان اداری تازه تأسیس در این دانشگاه بود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: انتظار می رود طبق سنوات گذشته تمامی برنامه های آموزشی و فرهنگی  انشاالله طبق تفاهم نامه بومی شده با ستاد اقامه نماز استان با همراهی و مشارکت دفتر نهاد و با پیگیری کارشناسان فرهنگی و نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان با قوت ادامه پیدا کند و از هم اکنون ستاد اقامه نماز استان پبرنامه ریزی لازم جهت برگزاری طرح سلامت معنوی در دانشگاه را آغاز خواهند کرد تا این دوره نیز به نحو مطلوب و با حضور اساتید،پرستاران و بهیاران با کیفیت در دانشگاه برگزار گردد.

در ادامه، غزنوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از حضور تمامی اعضا بویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان در جلسه تشکر و گزارشی کامل از عملکرد برنامه های مصوب و بومی در حال انجام و اجرا شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را ارائه کرد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، اهمیت و جایگاه نماز را در دین مبین اسلام بسیار بالا دانست و با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج که پروردگار عالم می فرمایند: الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلوه …(یاران خدا کسانی هستند که هر گاه در زمین به آنها قدرت بخشیدیم نماز را به پا دارند)، اظهار داشت: تمامی مدیران،معاونین و رؤسای واحدها و اساتید دانشگاه باید نسبت به اقامه نماز حساسیت و جدیت لازم را داشته باشند و در صفوف نماز شرکت کنند تا الگویی جهت جذب دانشجویان و همکاران در نماز جماعت باشد.

در پایان از رئیس علوم پزشکی زاهدان و رئیس دفتر نهاد رهبری حجت الاسلام و المسلمین زارع و معاونت فرهنگی دانشگاه حجت الاسلام و المسلمین پورصمدی به منظور کسب رتبه برتر نماز در سال ۱۴۰۱  با اهدای جوایز معنوی و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

تجلیل
تجلیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا