اخبارخراسان رضوی

کارگاه آموزشی فرهنگ سازی نماز در خانواده ویژه مدرسین ناحیه ۶ مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، کارگاه آموزشی فرهنگ سازی نماز ویژه مدرسین خانواده مدارس ناحیه ۶ و تبادکان مشهد با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان چهارشنبه پانزدهم آذرماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در جمع مدرسین خانواده در ناحیه ۶ و تبادکان مشهد گفت: چه کارهایی را باید انجام داد تا فعالیت های فرهنگی در حوزه نماز اثربخشی بیشتری داشته باشد و خروجی فعالیت ها قابل قبول باشد.

وی در این خصوص ادامه داد: اگر به زیرساخت های تربیت دینی که با اولیا دانش آموزان ارتباط دارید اشاره کنیم و در مراحل بعدی به شیوه ی مدیریت دینی با محوریت نماز بازگو کنیم مناسب است.

سبحانی نیا افزود: نکته که مهم و نقش زیربنایی دارد تنوع تعادل و نشاط در زندگی است و چنین در حالتی اگر در خانواده ها وجود داشته باشد بسیار موثر است.

مدرس مرکز تخصصی نماز مشهد در ادامه یادآور شد: آنچه در مدیریت، تعلیم و تعلم اثرگذار است قبل از هرچیز رسیدن به خود مدیریتی است زیرا هدف مدیریت اسلامی رسیدن و رساندن انسان ها به خود مدیریتی است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اضافه کرد: این اصل مهم بر قرآن و کلمات ائمه بسیار سفارش شده شاید شاه بیت این قضیه در نامه که حضرت علی(ع) به مالک اشتر نوشت که در ابتدا پس از اشاره به وظایف کلی می فرمایند مالک تقوا را پیشه کن و در همین راستا دستورات و تمریناتی برای خودمدیریتی و تحقق آن اشاره کرده اند که نمونه آن قراردادن بهترین زمان برای بندگی و نماز است.

وی اظهار کرد: مربی و مدرس باید از سه عنصر آگاهی در حوزه معارف نماز، داشتن بینش یعنی بهینه استفاده کردن از دانش خود و داشتن مهارت و ابتکار در چگونه بازگو کردن مباحث نماز را باید داشته باشد.

مدرس مرکز تخصصی نماز مشهد عنوان کرد: به عبارت دیگر مدرس و مربی باید ذهنش تک ابزاری نباشد بلکه باید ذهنش جعبه ابزار باشد و با روبه روشدن با مخاطب های مختلف باند چه بگوید و چکونه بیان کند که اگر ما این مباحث را در گفتمان و مباحث نماز مورد توجه قراردهیم یقینا کار دعوت به نماز و مدیریت برنماز دانش آموزان موثر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا