آذربایجان شرقیاخبار

نشست توسعه و ترویج نماز ویژه مربیان و قهرمانان ورزشی آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، نشست تخصصی توسعه و ترویج نماز ویژه مربیان و قهرمانان ورزشی استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، روز شنبه بیست هفت اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با تشکر و قدردانی از مدیر کل ورزش و جوانان، مربیان و قهرمانان حاضر در نشست، با اشاره به اهمیت سبک زندگی اسلامی، گفت: سبک زندگی اسلامی بهترین نوع سبک زندگی است چرا که هم به مسائل مادی و دنیوی، و هم معنوی و اخروی برنامه دارد، و به تمام زیبایی ها دستور داده و از تمام بدیها نهی کرده است.

وی با اشاره به آیه ۲۴۷ سوره بقره، گفت: همانطور دین برای شادی ها، ورزش و تفریح برنامه دارد برای مسائل معنوی و سلامت روح هم برنامه دارد، که خداوند درمورد حضرت تالوت می فرمایید ما به تالوت هم قدرت جسمی دادیم هم علم، یعنی اگر قدرت بدنی داشته باشیم بدون معنویت و علم، ثمره آن ظلم و تباهی خواهد بود.

وی افزود: در مقابل: اگر قدرت بدنی با علم و معنویت اجین شود در این صورت ثمره آن جوانمردی خواهد بود، مانند پهلون تختی ها بعد از گذشت سالها اسم و رسمش بیشتر در زبان ها جاری می شود. قهرمان واقعی کسی است که اول از همه برنفس خود غالب شود در این صورت پیروز تمام میدان ها خواهد بود.

نشست توسعه و ترویج نماز ویژه مربیان و قهرمانان ورزشی آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا