اخبارگلستان

دوره توانمندسازی نماز ویژه معلمین دوره ابتدایی شهرستان بندرگز در گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، دوره توانمندسازی نماز ویژه معلمین دوره ابتدایی شهرستان بندرگز با همکاره اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش بندر گز و ستاداقامه نماز استان با حضور خانم نریمانی از اساتید بومی استان، در روز های سه شنبه و چهارشنبه،۲۵ و ۲۶ بهمن ماه ویژه ۵۰ نفر از معلمین برگزار شد.

اهداف این دوره شامل آشنایی با نقش و وظیفه معلمان در تربیت دینی دانش آموزان، آمادگی بیشتر علمی و عملی معلمان در مهیا نمودن دانش آموزان در ورود به مرحله تکلیف، الگو سازی جشن تکلیف در مدارس و تحلیل، پردازش و تعمیم الگوهای موفق جشن تکلیف در مدارس می باشد.

استاد بومی مرکز تخصصی در این جلسه گفت: از جمله موارد حائز اهمیت در دعوت دانش آموزان به نماز درک فضای ذهنی آنها هست.

وی افزود: مطابق فرمایش پیامبر (ص) دوران زندگی به ۳ دوره ۷ سال تقسیم می شود که در هر کدام مقتضیات خاصی برای فرد می‌توان در نظر گرفت.

نریمانی تصریح کرد: از جمله مباحث دیگر در ترغیب دانش آموزان به اقامه نماز همراهی معلمان با آنها است، در واقع علاوه بر مربیان و معاونین پرورشی، معلمان مقاطع مختلف تحصیلی نقش کلیدی در این مورد خواهند داشت.

در پایان جلسه، حاضرین در خصوص شیوه های جذب دانش آموزان به نماز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دوره توانمندسازی نماز ویژه معلمین دوره ابتدایی شهرستان بندرگز دوره توانمندسازی نماز ویژه معلمین دوره ابتدایی شهرستان بندرگز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا