اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش اصفهان برگزار شد

دوره آموزشی ائمه جماعات مدارس استان اصفهان در تابستان 1403 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان مورخ هفدهم تیر ماه در محل سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز، محمد فرخی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد، محمدیان رئیس قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش، مدینه معاونت مالی اداره کل آموزش و پرورش و اعضای شورا برگزار شد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز گزارشی از اقدامات آموزش و پرورش در سطح استان اصفهان ارائه کرد.

محمدیان بازدید میدانی از نمازخانه و نماز جماعت تمامی مدارس سطح استان، تقدیر از ۴۰ مدرسه نمونه نمازی، تجهیز ۲۵۰ نمازخانه و وضوخانه در سال جاری با همکاری اداره کل نوسازی مدارس، برگزاری ۶۳۴ جشن تکلیف دختران و پسران تازه مکلف برای حدود ۵۵۰۰۰ نفر از دختران و پسران ‌و برگزاری دوره آموزشی ۲۰۰۰ نفر از مدیران و معاونین پرورشی را از اهم این فعالیت ها برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر نیز اجرای دوره آموزشی ائمه جماعات مدارس را از اولویت های اجرائی در استان دانست و از مسئولین خواست در همین جلسه برنامه ریزی لازم برای اجرای برگزاری دوره آموزشی ائمه جماعات صورت بگیرد.

اجرای دوره های آموزشی فرهنگیان نیز از جمله مطالبات مدیر ستاد اقامه نماز در تابستان بود.

کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان ابتدای صحبت خود را با زنده نگه داشتن یاد و خاطره برادر فرهنگی و بازنشسته شهرستان تیران و کرون مرحوم عباس قاری شروع کرد و بیان داشت: ایشان بیش از ۲۰ سال در آن شهرستان به صورت افتخاری برنامه های نماز را در آموزش و پرورش پیگیری و اجرا می کرد.

وی با تبیین دوره آموزشی ائمه جماعات مدارس، دوره آموزشی مبین ویژه معلمان پایه سوم و پایه هشتم و همچنین طرح نیک، فرصت تابستان را بهترین زمان برای اجرای این دوره ها برشمرد و عنوان کرد: ستاد اقامه نماز با آموزش و پرورش ناحیه چهار اصفهان طی تفاهمنامه ای قرار شده است طی یک هفته با دعوت از شش استاد برجسته کشوری این دوره ها را اجرائی کند.

فرخی افزود: ستاد اقامه نماز آمادگی دارد در هر یک از مکان هایی که اردوهای دانش آموزی انجام می شود با اعزام اساتید نسبت به توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اقدام نماید.

مدینه معاونت مالی اداره کل آموزش و پرورش نیز با بیان نکاتی اظهار داشت: جای دانش آموزان در نماز جمعه خالی است و از مسئولین کانون قرآن عترت و نماز میخواهم که هر هفته یکی از مدارس در نماز جمعه شرکت کنند تا نماز جمعه با حضور دانش آموزان هم پرشور و نشاط شده و هم جنبه آموزشی برای آنها داشته باشد.

در انتها محمدیان ضمن جمعبندی مطالب ارائه شده در جلسه بیان کرد: زمان و مکان برگزاری دوره آموزشی ائمه جماعات مشخص میشود و خدمتتان مطرح تا پس از تعیین اساتید، نسبت به دعوت از ائمه جماعات و اجرای دوره اقدام کنیم.

شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان اصفهان

شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان اصفهان

شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان اصفهان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا