اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن اصفهان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: جانمایی مساجد در شهرک های تازه تأسیس از اهم می باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بنیاد مسکن با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین صالحیان نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن، اسماعیلی مدیرکل، صدر دبیر ستاد اقامه نماز و معاونین و اعضای شورای اقامه نماز بنیاد مسکن روز دوشنبه بیستم شهریور ماه در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

صدر دبیر ستاد اقامه نماز به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در بنیاد مسکن پرداخت و بیان داشت: امور ابلاغی به بنیاد مسکن با تمام تبصرات به کمک مدیریت انجام شده است و امید می رود تا این امر مستمر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحیان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی و ایام آخر ماه صفر بیان داشت: کلمه صلاه با مشتقات ۹۲ مرتبه در قرآن آمده است که اگر از ریشه وصل باشد به معنای اتصال بین خدا و بندگان است.

وی ادامه داد و گفت: نماز یکی از ارکان های شریعت های قبل بوده است و تمام شریعت های سابق این واجب الهی را داشته اند همانطور که در قرآن به برخی از آنان اشاره شده است.

نماینده ولی فقیه در شورای اقامه نماز بنیاد مسکن اظهار داشت: یازده امام جماعت در مراکز زیر مجموعه وجود دارد که طی هماهنگی های لازم ۳۰ دقیقه قبل از اذان در محل حضور دارند و در صورت نیاز کارکنان به آنان مراجعه و جواب سوالات شرعی خود را طلب می نمایند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت رسول خدا، امام حسن و امام رضا علیهم السلام بیان نمود: اقامه نماز از آسیب های اجتماعی جلو گیری می نماید و تنها راه نجات بشریت اقامه نماز است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر برنامه ریزی برای جوانان را از اولویات دانست و بیان نمود: ۸۵ درصد از فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در آموزش و پرورش است و برنامه ریزی برای نسل جدید از اولویاتی است که هر ساله ستاد اقامه نماز استان در این امر مصمم تر است.

وی به اهمیت حضور در مساجد اشاره داشت و بیان کرد: با توجه به ساخت شهرک های مسکونی و صنعتی جدید در سطح استان جانمایی مساجد در این شهرک ها از اهم می باشد لذا بنیاد مسکن اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

رنجبر به ارزیابی دستگاه ها در سامانه سجاده اشاره نمود و گفت: ارزیابی دستگاه ها در سامانه سجاده به صورت سالانه انجام می شود و بنیاد مسکن یکی از مراکزی است که در این امر همیشه پیشتاز بوده و جزء دستگاه های برتر می باشد.

اسماعیلی بیان داشت: در مباحث ساخت مسجد در شهرک های تازه تأسیس آنچه در وظیفه بنیاد مسکن است کوتاهی نمی شود و اگر خدایی ناکرده جایی از این امر کوتاهی اتفاق افتاده در تلاش رفع مشکل هستیم.

وی اقدامات انجام شده توسط دبیر ستاد اقامه نماز را مورد تقدیر دانست و گفت: برنامه ریزی شود تا از حضور مدیر ستاد اقامه نماز و اساتید تخصصی نماز در بنیاد مسکن استفاده نماییم.

در پایان از صدر دبیر ستاد اقامه نماز به جهت اهتمامی که به امر نماز داشته تقدیر شد.

شورای اقامه نماز بنیاد مسکن اصفهان

شورای اقامه نماز بنیاد مسکن اصفهان

شورای اقامه نماز بنیاد مسکن اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا