اخبارقم

پنجمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، پنجمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی استان صبح چهارشنبه، بیست و هفتم دی ماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

شورای اقامه نماز بهزیستی قم برگزار شد مدیر ستاد اقامه نماز استان قم نیز در این جلسه ضمن تقدیر از فعالین و اقدامات صورت گرفته در دستگاه به آیه چهل و پنجم سوره مبارکه عنکبوت اشاره و خاطر نشان کرد: یاد و ذکر خداوند موجب آرامش انسان می شود و ما را در برابر گناهان و کاستی ها بیمه می کند.

حجت الاسلام علی عرب پور در ادامه به دیگر آثار نماز در زندگی بشر اشاره کرد و گفت: نماز زداینده آلودگی ها از آیینه دل انسان ها است.

وی افزود: نماز همچون چراغ راهنمای بشر است و هرچه ارتباط با معبود قوی تر باشد قدرت بازدارنگی و هدایت نماز در مقابل کاستی ها و کاهلی ها بیشتر است.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه نماز همچنین در ادامه بر لزوم اهتمام به اقامه نماز در مراکز تحت پوشش دستگاه تاکید کرد و گفت: با توجه به گستردگی جامعه هدف دستگاه و ارتباط مستقیم با جامعه هدف، اقامه نماز و اجرای برنامه های نمازی ویژه جامعه هدف در دستور کار قرار گیرد.

همچنین گفت: برگزاری دوره توانمندسازی ائمه جماعات حاضر در مجموعه های تابعه دستگاه از دیگر اقداماتی است که در ترویج فرهنگ نماز در اقشار جامعه هدف بهزیستی استان مؤثر است.

شورای اقامه نماز بهزیستی قم برگزار شدمدیرکل بهزیستی استان با ذکر حدیثی از امام صادق(ع) گفت: قبولی اعمال ما در گرو قبولی نماز است.

سید صادق میرئی در پنجمین جلسه شورای اقامه نماز بهزیستی قم اهتمام به جایگاه و اهمیت اقامه نماز در دستگاه اشاره کرد و گفت: در مراکز زیرمجموعه و تابعه بهزیستی استان، نماز اول وقت و خصوصا نماز جماعت مورد تاکید است و آثار و برکات فراوانی دارد و ما خود را هم ملزم به شرکت و حمایت از برنامه های نمازی میدانیم.

در پایان مقرر شد ضمن بازدید از نماز جماعت برخی مجموعه های تابعه از ظرفیت خیرین در این حوزه استفاده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا