اخبارقم

اولین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، اولین جلسه هسته مرکزی یاوران نماز استان، صبح یکشنبه بیستم خرداد ماه، در ستاد اقامه نماز برگزار شد.

اولین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به برنامه ریزی در اجرای باشکوه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره و خاطر نشان کرد: از هر ظرفیتی می بایست در برپایی هرچه باشکوه‌تر این نماز حماسی استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در تشریح دیگر برنامه های پیش روی این ستاد به استفاده حداکثری از ظرفیت یاوران نماز استان در بازدید از مدارس اشاره کرد و گفت: با بازدیدها و احصاء مشکلات نمازخانه برخی از مدارس در سال گذشته توسط یاوران و پیگیری های انجام شده توسط ستاد اقامه نماز استان، برخی از این مشکلات همچون سیستم های صوتی، فرش ها و وضوخانه ها با همکاری دستگاه ها و حمایت خیرین در این مدارس مرتفع شد.

وی همچنین به استقبال ستاد اقامه نماز کشور از طرح های ابتکاری استان اشاره کرد و گفت: هیئت امنای ستاد اقامه نماز کشور ضمن استقبال از طرح های بومی استان، استان قم را محل اجرای آزمایشی این طرح ها معین کرده است تا با اجرای این طرح تجربیات خود را در اختیار دیگر استان ها قرار دهیم.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان در ادامه به ارائه گزارشی از برنامه ها و دستاورد های این مجمع پرداخت و گفت: با استفاده از ظرفیت مجمع خیرین مسجدساز استان حمایت های خوبی در حوزه مساجد صورت گرفته است که با ابتکار استان این حمایت ها به سمت برگزاری جشن های تکلیف نومکلفان در مناطق کم برخوردار سوق پیدا کرد.

اولین نشست هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

در ادامه استاد مرکز تخصصی نماز به تشریح ابعاد و شیوه های دعوت کودکان و فرزندان به نماز پرداخت و گفت: امروزه نباید از شیوه های سنتی در دعوت فرزندان به مباحث دینی استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد وحیدی با تاکید بر لزوم شناخت مخاطب در دعوت به نماز، به تشریح شیوه های دعوت فرزندان کودک ماب پرداخت و گفت: شیرین کردن مباحث دینی، اکرام فرزندان و القای نقش موجب مسئولیت پذیری فرزندان امروز نسبت به مباحث دینی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا