اخبارقم

برگزاری بیش از پنجاه نشست تخصصی نماز در مدارس قم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان چهارشنبه، نوزدهم مهرماه در گفت و گو با روابط عمومی این ستاد از برگزاری بیش از پنجاه نشست تخصصی نماز در مدارس مختلف استان در نیمه نخست مهرماه خبر داد.

کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان در این گفت و گو به تشریح این برنامه ها پرداخت و گفت: برگزاری زنگ نماز، دوره های آموزشی نماز و پرسمان نماز از جمله نشست های تخصصی برگزار شده است.

حجت الاسلام علمائی مخاطبین این نشست ها را دانش آموزان و خانواده ها عنوان کرد و گفت: این نشست ها با حضور کارشناسان تخصصی نماز در مدارس برگزار می شود.

وی در ادامه به برنامه ریزی های منسجم در این خصوص اشاره کرد و گفت: از ابتدای مهرماه و همزمان با بازگشایی مدارس، موفق به برگزاری بیش از پنجاه نشست شده ایم.

همچنین افزود: با همکاری آموزش و پرورش دوره های آموزشی ویژه مدیران و مربیان مدارس نیز در حال برنامه ریزی است و در نیمه نخست سال تحصیلی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی علمائی در ادامه به تشریح طرح زنگ نماز پرداخت و گفت: زنگ نماز با هدف اعلام آغاز برگزاری نماز جماعت در مدارس برگزار شد که با استقبال خانواده های دانش آموزان همراه بود.

وی در تشریح دوره های آموزشی نماز نیز گفت: هدف اصلی در برگزاری این دوره ها، آموزش ارکان نماز به دانش آموزان با استفاده از روش های نوین است.

حجت الاسلام علمائی در ادامه به تشریح طرح گفتمان نماز در مدارس پرداخت و گفت: این طرح با هدف پاسخگویی به سوالات، شبهات، شکیات و هرگونه سوالات احتمالی دانش آموزان برگزار می شود.

وی افزود: اجرای این طرح ها با استفاده از ظرفیت اساتید مرکز تخصصی نماز که تجربیات ارزنده ای در حوزه کودک و نوجوان دارند انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا