اخبارخراسان رضوی

اگر نماز در مدارس به درستی اجرا شود، همه فعالیت‌های تربیتی تقویت می‌شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی و به نقل از خبرگزاری پانا معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان خراسان‌رضوی گفت: اگر بحث نماز در مدارس درست اجرا شود، تمام فعالیت‌های تربیتی تقویت می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی ادامه داد: موضوع اقامه نماز بسیار برای اداره آموزش و پرورش استان مهم است و ما معتقدیم اگر بحث نماز مدارس درست اجرایی شود، تمامی فعالیت های تربیتی دیگر ما تقویت می شود و اگر نماز جماعت نباشد بقیه امورات کامل نخواهد بود.

وی افزود: ما تاکید داریم که بحث نماز به گونه ای در مدارس تدارک دیده شود که امکان اقامه نماز برای همه دانش آموزان فراهم شود. شرایط نماز خواندن دانش آموز در مدرسه حق اوست و اگر شرایط مطلوب فراهم نشود، حق وی ضایع شده است.

مهدوی خواه عنوان کرد: یکی از پنج محور اصلی برنامه تربیتی فرهنگی فراگیر آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، بحث نماز است. ما از مدیران می خواهیم که مرحله اول زمینه نماز جماعت همه دانش آموزان را فراهم سازی کنند و این برنامه برای یک قشر خاص یا یک نوع جنسیت خاص یا یک دوره تحصیلی خاص نیست و برای همه دانش آموزان است.

وی اظهار کرد: از مدیران مدارس می خواهیم که پیگیری کنند تا هر دانش آموز یک فایل صحیح خوانی نماز از خودش را در سایت(my.medu.ir) بارگذاری کند و مدیر، یکی از والدین را پس از گزینش به صورت آزمون انتخاب کند تا به فایل های صحیح خوانی نماز دانش آموزان دسترسی داشته باشد و “نماز یار” مدرسه و همراه دانش آموزان باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: بحث های بعدی که بعد از اقامه نماز در نظر خواهیم داشت، بحث مشخص کردن سن تکلیف دانش آموزان توسط مدرسه خصوصا در دانش آموزان پسر است. همچنین مدرسه باید در بحث انتخاب مرجع تقلید هم به دانش آموزان کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا