اخبارخراسان جنوبی

نماز، باید اولویت اول فعالیت های فرهنگی، تربیتی و پرورشی مدارس قرارگیرد

ششمین نشست شورای اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، در روز چهارشنبه نوزدهم مهر ماه، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، در ششمین نشست شورای اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان جنوبی که با حضور مدیر ستاد اقامه نماز ، مدیر کل، معاونان و جمعی از اعضای این شورا در محل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار کرد: مدارس، کانون تسهیل کننده ی مراحل و مراتب رشد انسان در ابعاد مختلف اخلاقی، اعتقادی، دینی، جسمی، فکری و علمی هستند.

وی، با برشمردن اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز به ویژه در بین نسل نوجوان وجوان ، پیوند مسجد و مدرسه را در گسترش تعالیم دینی و کاهش آلودگی های اجتماعی تاثیر گذار دانست و عنوان کرد: نماز، باید اولویت اول فعالیت های فرهنگی، تربیتی و پرورشی مدارس قرار گرفته و معلمان و مدیران مدارس باید با اعمال، رفتار و گفتار خود الگوی دانش آموزان و مروج فرهنگ اقامه نماز باشند.  

زرهانی گفت: یکی از عوامل مؤثر در افزایش جرم و جنایت، بزهکاری ها، بروز ناهنجاری های اجتماعی، سقوط جوامع و اضمحلال فرهنگی ترک نماز است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، اضافه کرد: مدارس پویا و قوی، تربیت کننده نسلی مومن، توانمند، متعهد، ماهر، اندیشمند، تمام ساحتی و زمینه ساز تشکیل جامعه پویا و قوی در گفتمان جهانی می شوند.

این مقام مسئول در ستاد اقامه نماز کشور، بر آموزش صحیح خوانی و قرائت درست نماز به دانش آموزان در مدارس تأکید کرد و ادامه داد: اگر در تدوین برنامه ها و ارائه طرح ها، به مفاهمه و اجتهاد برسیم، موفقیت برنامه ها ی تربیتی و پرورشی ما تضمین می شود.

به گفته زرهانی هرچه معرفت می شود مقام تقرب انسان نیز در بارگاه حضرت دوست بالاتر می رود؛ چرا که ساحت معرفت مهم‌ترین ساحت‌های انسانی محسوب می‌شود و از این منظر، بررسی ابعاد دیگر انسانی که در ارتباط با شناخت و ادراک او هستند، اهمیت می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا