اخبارکرمانشاه

دوره توانمند سازی نماز کلید بهشت در استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، طرح «نماز، کلید بهشت» با موضوع آموزش عملی نماز با همکاری معاونت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان، در روز دوشنبه مورخه بیست هفتم آذر ماه با حضور حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اجرای طرح «نماز، کلید بهشت» با موضوع آموزش عملی نماز با همکاری معاونت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: این طرح با هدف تعمیق و تقویت فرهنگ اقامه نماز، ترویج معارف نماز و درست‌خوانی در بین آموزش‌دهندگان و سوادآموزان، تقویت میزان آشنایی مخاطبان با احکام نماز و تصحیح قرائت نماز آموزش‌دهندگان و سوادآموزان استان برگزار شد.

علی مولوی  تصریح کرد: طی برنامه ریزی خاصی که توسط نهضت سواد آموزی و ستاد اقامه نماز بر اساس تفاهم نامه، انجام گرفته، فرا گیران و آموزش دهندگان نهضت ضمن اینکه در جهت سواد آموزی افراد بی سواد تلاش می کنند آموزش عملی نماز نیز در قالب طرح کلید بهشت صورت می گیرد.

وی افزود: در این راستا طی سال‌های اخیر طرح «نماز کلید بهشت» با هدف تعمیق و تقویت فرهنگ نماز برای افراد بی‌سواد و کم‌سواد جامعه اجرایی و بحمد الله استان کرمانشاه همچون سنوات قبل پای کار بوده و با جدیت پیگیر طرح در مرکز استان و شهرستانهای تابعه هستند.

مدیر ستاد استان تعمیق و تقویت فرهنگ اقامه نماز، آموزش صحیح خوانی نماز، را از  دیگر هدف این طرح دانست و تاکید کرد: آموزش و پرورش با همکاری و هماهنگی ستاد اقامه نماز  در این طرح به دنبال تقویت میزان آشنایی مخاطبان با احکام نماز و وضو در بین آموزش‌دهندگان و سواد آموزان دوره‌های سوادآموزی است.

علی مولوی در ادامه گفت: نماز و کارکردهای آن به سواد آموزان دراستان با زبان ساده آموزش داده می شود و مطالبی که درفرآیند آموزش نماز بیان می شود. به گونه ای است  که در فرد ایجاد انگیزه و آرامش قلبی کند.

وی نماز را آرامش دهنده  به انسان دانست، زیرا انسان با نماز خواندن با خداوند بزرگ ارتباط برقرار می کند.

طرح «نماز، کلید بهشت» با موضوع آموزش عملی نماز با همکاری معاونت سوادآموزی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه برگزار شد.2

طرح «نماز، کلید بهشت» با موضوع آموزش عملی نماز با همکاری معاونت سوادآموزی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا