اخبارالبرز

گفتگوی زنده تلویزیونی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، گفتگوی زنده تلویزیونی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز در برنامه البرز من، در روز سه شنبه سی و یکم مرداد ماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی گفت: اسلام در آغاز تولد کار خود مسجد را برگزید برای مثال وقتی نوزادی به دنیا می آید دستور دینی هست که در گوش او با طنین اذان و اقامه آشنا کنیم،کام او را با آقا ابی عبدالله آشنا کنیم.

وی بیان کرد: با تولد اسلام اولین کاری که صورت گرفت مسجد را برگزیدند یعنی برای آحاد مردم خرد و کلان، پیر و جوان برای گردهمایی هایشان جایی را پیامبر در نظر گرفت که آنجا مسجد بود و مسجد کارکردهای بسیار زیادی دارد.

وی افزود: نماز ستون دین است یعنی پیکره دین اگر می خواهد برپا شود بر محوریت نماز است، نماز دو کارکرد اصلی در قرآن در نظر گرفته شده است: اول جان انسان نیاز به آرامش دارد،آرامشی که مردم امروز ما اورا کم تر تجربه می کنند و دوم نماز شما را نهیب می زند،یعنی نماز اجازه این را نمی دهد به شما جایی که گناه آشکاری هست نزدیک آن بشوید.

مرادی گفت: مسجد یک پایگاه بود که پیامبر بنا نمود، معابد مختلفی مثل کلیسا، کنیسه ادیان مختلفی داشتند که برای عبادت بود اما عبادت فردی. یکی از کارکردهای اصلی مسجد نماز و اقامه ارتباط با پروردگار عالم هستش اما باید در مخلوقات هم تاثیرگذار باشد، یعنی ارتباط با خالق اول باید وصل باشد و بد با مخلوق های الهی ارتباط برقرار کنیم.

در پایان مرادی بیان داشت:مسجد می تواند محل رویش و پایگاه باشد و یکی از کارکردهای اصلی مسجد می تواند کارکردهای فرهنگی آن باشد، دشمن در تلاش است در جنگ نرم شک های مارا تبدیل به یقین و یقین های مارا تبدیل به شک کند لذا مسجد پایگاهی است که می تواند مارا در این جنگ نرم کمک کند.

گفتگوی زنده تلویزیونی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا