اخبارایلام

نشست معرفت افزایی نماز در مدیریت درمان تأمین اجتماعی ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست معرفت افزایی نماز با حضور فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان ایلام در روز چهارشنبه بیست و هفتم دی ماه برگزار شد.

رضایتی در ابتدای نشست معرفت افزایی نماز مدیریت درمان به بحث در خصوص فضایل نماز اول وقت پرداخت و گفت: انجام هر کاری زمان خاصی دارد و در صورت تحقق یافتن در آن زمان، دارای تاثیر مناسب و بیشتری خواهد بود. به طور مثال خوردن غذا یا مصرف دارو در زمانهای مشخصی باید باشد تا تاثیر مطلوب را بر جای گذارد در غیر اینصورت انسان با مشکل مواجه می شود. چنانچه پیامبر اکرم(ص) در این زمینه فرمودند: «کارها در گرو زمان و فرصت خاص خویشند». اوقات نماز نیز فرصت هایی هستند که نوعاً مناسب ترین شرایط برای نماز است از همین رو نماز خواندن در آن اوقات نشاط آور، انرژی بخش و دارای تأثیرات ویژه است.

وی افزود:برخی آیات قرآن نیز بر لزوم نماز اوّل وقت اشاره دارد. خداوند می فرماید:«فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضاعُوا الصَّلاهَ وَ اتَّبَعُوا الشَّهَواتِ فَسَوْفَ یلْقَوْنَ غَیا» امّا پس از آنان، فرزندان ناشایسته ای روی کار آمدند که نماز را تباه کردند، و از شهوات پیروی نمودند؛ و به زودی گمراهی خود را خواهند دید! در روایت آمده:آنها تاجرانی هستند که تجارت و بیع، آنان را از یاد خداوند غافل نمی سازد، هنگامی که وقت داخل می شود حق آن را ادا می کنند.. این‌ها همگی از تأثیرات نماز اول وقت در زندگی ما می‌باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام ادامه داد: ائمه معصوم ما تأکید فراوانی به اقامه نماز اول وقت و به موقع داشتند. امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: «هیچ عمل و طاعتی نزد خدای با عزّت و جلال از نماز محبوب تر نیست، پس هیچ چیز از امور دنیا از بجا آوردن نماز در وقت هایش شما را مشغول نگرداند، زیرا خداوند با عزت و جلال جماعت و گروهی را مذمّت کرده و فرموده است کسانی که از نمازشان غفلت می ورزند یعنی وقت های آن را سبک می شمارند.

در پایان نشست معرف افزایی نماز ، هادی صبور مدیرکل مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان ایلام ، اعضای جدید شورای اقامه نماز را تعین و از فعالین نماز این اداره کل تقدیر کرد.

نشست معرفت افزایی نماز در مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان ایلام برگزار شد نشست معرفت افزایی نماز در مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا