اخبارایلام

نشست نمازشناسی در دبیرستان حضرت مریم آبدانان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست نمازشناسی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی احمد فداله امام جمعه شهرستان آبدانان در دبیرستان حضرت مریم این شهرستان در روز دوشنبه بیست و نهم آبان‌ماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی احمد فداله در ابتدای نشست نمازشناسی به تبیین اهمیت و جایگاه نماز در دین مبین اسلام پرداخت و گفت: نماز یکی از شعائر اسلامی و مهمترین فرع از فروع دین مبین اسلام است. تا جایی که در احادیث وروایات به عنوان ستون دین و معراج مومن وسبب پذیرش یا رد سایر اعمال مسلمانان معرفی شده است. نماز حقیقی موجب نجات کلی و همه جانبه است و انسان را از آفت ها و آسیب ها و فرجام های ناگوار رها می سازد و باب رحمت خداوند را به رویش می گشاید.

وی افزود: دربارۀ سیرۀ عبادی امیر المؤمنین (ع) هر چه بگوییم کم است. حضرات معصومین (ع) نور واحد هستند و عبادت و نماز خواندنشان شباهت‌های فراوانی با همدیگر دارد. آنچه رسول‌الله و امیر مؤمنان (ع) انجام می‌دهند، سایر ائمّه نیز عمل می‌نمایند و این نشان دهنده شیوه واحد عبادت و اهمیت به نحوه خواندن نماز و دقت و توجه به این فریضه نورانی است.

امام جمعه آبدانان در پایان نشست نمازشناسی به اهمیت اقامه نماز اول وقت اشاره کرد و گفت: نماز در کلام اهل‌بیت (ع) به گونه‌های متنوع مورد ستایش و تأکید بوده است. ستون دین، رکن اسلام، اوّلین موضوع در حساب و کتابِ قیامت، مایۀ شفاعت، و تعابیری مانند این‌ها دربارۀ نماز گفته شده است. درباره اهمیت نماز اول وقت فرموده‌اند که نماز اوّل وقت موفقیّت‌ها را جلب می‌کند و علامت شیعیان است.

نشست نمازشناسی در دبیرستان حضرت مریم آبدانان برگزار شد نشست نمازشناسی در دبیرستان حضرت مریم آبدانان برگزار شد نشست نمازشناسی در دبیرستان حضرت مریم آبدانان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا