اخبارایلام

نشست نمازشناسی در شهرستان بدره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست نمازشناسی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دانیاری امام جمعه شهرستان بدره در دبیرستان حضرت مریم شهرک ولیعصر این شهرستان در روز سه شنبه بیست و هشتم آذرماه برگزار شد.

حجت الاسلام دانیاری در ابتدای نشست نمازشناسی به بحث در خصوص جایگاه نماز در دین مبین اسلام پرداخت و گفت: از نظر شیعه و بلکه تمام مسلمانان «نماز» ستون دین، رابطه میان انسان و خدا و معراج مؤمن است و موقعیت هیچ عبادتی به پایه آن نمى رسد و به نظر علماى شیعه انسان با ترک نماز، گناهکار و فاسق شمرده می شود و احترامی ندارد، غیبتش جایز و اعتماد از او سلب مى گردد.

وی افزود: حقیقت نماز، آن رابطه قلبی و عملی با خداست و معجونی است از تمام حرکاتی که برای انسان وجود دارد؛ از ایستادن، نشستن، خم شدن و دست‌ها و پاها را به صورت‌های مختلف حرکت دادن و زبان را با الفاظ گوناگون به سخن در‌آوردن و مانند آن؛ یعنی انسان در تمام حالات در یاد او فرو می‌رود، تمام اعضای او رنگ ایمان پیدا کند. در سوره مریم آیه ۳۱، خداوند به عنوان نخستین سفارش الهی به حضرت عیسی (علیه‌السلام)، او را به نماز سفارش می‌کند و این بیانگر ارزش فوق‌العاده نماز بر دیگر نیکی‌هاست.

امام جمعه بدره در پایان نشست نمازشناسی، نماز را عامل دوری انسان از گناه دانست و گفت:  عامل اساسى بازدارى انسان از گناه، یاد خدا می باشد و یکى از اسرار نماز هم این است که انسان را به یاد خدا مى اندازد. لذا مقصود قرآن که مى فرماید: «نماز انسان را از گناه باز مى دارد» این است که نماز موجب یاد خدا مى شود و اثر طبیعى آن ایجاد زمینه بندگی و ترک گناه در انسان است.

نشست نمازشناسی در شهرستان بدره برگزار شد نشست نمازشناسی در شهرستان بدره برگزار شد نشست نمازشناسی در شهرستان بدره برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا