اخبارفارس

نشست نماز شناسی و خانواده در فرهنگسرای هنر شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ دهم بهمن ماه، دوره آموزشی نشست نماز شناسی و خانواده با حضور پاک فطرت کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان فارس در فرهنگسرای هنر برگزار شد.

پاک فطرت از اساتید نماز در جمع خانواده ها و فرزندان گفت: امروز باید نگرش ما و دعوت ما برای نماز خواندن فرزندان تغییر کند. اگر می‌خواهیم بچه هایمان نماز خوان شوند باید نسبت به مبانی نماز و اهمیت نماز دقت کنیم، یعنی اینکه پدر و مادر اگر می‌خواهند فرزندشان نسبت به نماز توجه داشته باشد ابتدا باید خودشان اهمیت بدهند.

نشست نماز شناسی و خانواده فارس

وی در ادامه افزود: اگر نسبت به مشکلات و سختی های زندگی گرفتار شدید با تمسک به آیه ۶ و ۷ سوره مزمل از خدا کمک بخواهید. یکی از راه های جذب فرزندان به نماز این است که سعی کنیم با آرامش موضوع و اهمیت نماز را برایشان جلوه دهیم. دلیل اینکه بچه ها در برابر نماز بی انگیزه شده‌اند این است که نسبت به خدا و تأثیر او در زندگی بی اهمیت شده‌اند یا اینکه سعی می‌کنند با خداوند لجاجت کنند.

پاک فطرت همچنین افزود: گاهی بی اعتنایی به نماز به علت انتقام گرفتن از والدین و مسئولان و حتی خداوند است. او آرزویی دارد که به آن نرسیده و از سر انتقام نماز را رها می‌کند غافل از آنکه باید باور کنیم که خداوند مولای حکیم است و بسیاری از آرزو های ما برخواسته از هوس ها و خیال هاست. نماز یاد خداست و یاد خدا باعث می‌شود که نسبت به زندگی امید داشته باشیم.

خاطرنشان میشود دوره آموزشی نشست نماز و خانواده ویژه خانواده ها با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری شیراز و ستاد اقامه نماز برگزار می‌شود.

نشست نماز شناسی و خانواده فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا