اخبارفارس

نشست نماز شناسی و پاسخ به شبهات دانش آموزان شهرستان خفر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ چهاردهم بهمن ماه، نشست نماز شناسی و پاسخ به شبهات با حضور مسرور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خفر در محل دبیرستان متوسطه اول شهر باب انار برگزار شد.

مسرور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خفر با حضور در جمع دانش آموزان پیرامون اهمیت نماز صحبت کرد.

وی با ذکر آیاتی از قرآن به این موضوع که ما بیهوده آفریده نشده‌ایم اشاره کرد و گفت: باید نسبت به آنچه که خدای متعال به ما عنایت کرده شکرگزار او باشیم. اهمیت نماز به این است که موجب خشنودی پروردگار عالم می‌شود. فرزندانم سعی کنید آداب نماز را خوب یاد بگیرید و به آن اهمیت بدهید.

در ادامه مسرور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان خفر از دانش آموزان خواست سوالات خود را بپرسند.

یکی از دانش آموزان پرسید: خداوند چه احتیاجی به نماز ما دارد ؟ مسرور در پاسخ گفت: اولاً باید بدانیم که خداوند متعال گذشته از اینکه احتیاجی به نماز بندگان ندارد، اطاعت و تغیان بندگان نیز نفع و ضرری به او نمی‌رساند. در نتیجه چرا نماز را واجب نموده ؟ دلیلش این است که پروردگار عالم می‌داند چه چیز هایی برای بندگانش مفید است و می‌تواند سعادت اخروی او را تأمین کند، و چه چیز هایی زیان بار است و می‌تواند او را نابود کند.

نشست نماز شناسی فارس

وی در ادامه افزود: دانش آموزان عزیز وقتی معلم شما سر کلاس می‌آید و به شما امر می‌کند درس بخوانید به چه دلیل است؟ زیرا می‌داند دانش آموز وقتی درس بخواند باسواد شود به سعادت می‌رسد. حال اگر درس نخواند قطعا به ضرر خود اوست، بنابراین همین حال نیز در وجوب نماز است یعنی لطف و رحمت خدا بر بندگانش است تا به این وسیله هرچه بهتر و سریع تر به کمال سعادت دنیوی و اخروی خود برسد.

در پایان خاطرنشان می‌شود به همت ستاد اقامه نماز شهرستان خفر برنامه بازدید از مدارس و حضور در جمع دانش آموزان و پاسخ به سوالات آنان تا پایان سال تحصیلی منعقد می‌باشد.

نشست نماز شناسی فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا