آذربایجان غربیاخبار

نشست و مسابقات نماز شناسی و انقلابی کودکان و نوجوانان در محلات ارومیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، نشست‌ ها و مسابقات نماز شناسی و انقلابی کودکان و نوجوانان با حضور عبدی، کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد استان و موتاب، کارشناس فرهنگی آموزشی ستاد استان و با حضور کودکان و نوجوانان در مسجد ابوتراب واقع در کوی لاله ارومیه در روز یکشنبه بیست و دوم بهمن ماه برگزار شد.

موتاب، کارشناس فرهنگی آموزشی ستاد استان، با اشاره به هدف از برگزاری این نشست ها و مسابقات گفت: کودکان و نوجوانان از جمله فعال‌ترین و پرشورترین شرکت‌کنندگان در انقلاب اسلامی بودند. آنها با شجاعت و ایثارگری خود در مقابله با رژیم ستم‌شاهی و نیروهای مسلح آن، نقش مهمی را در پیروزی انقلاب ایفا کردند. بسیاری از آنها در راه خدا شهید شدند و برخی دیگر زخمی یا اسیر گردیدند. امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب، آنها را نسل طلایی و مفخر اسلام می‌دانست و از آنها به عنوان پشتوانه و آینده انقلاب تقدیر می‌کرد.

نشست و مسابقات نماز شناسی و انقلابی کودکان و نوجوانان در محلات ارومیه برگزار شد

وی در ادامه افزود:‌ کودکان و نوجوانان انقلابی، علاوه بر شرکت در تظاهرات و اعتصابات و مبارزات خیابانی، در مساجد و حسینیه‌ها و مدارس نیز حضور فعال و مؤثری داشتند. آنها با شرکت در نماز جماعت و مراسم دینی و فرهنگی و انقلابی، از آموزه‌های اسلامی و انقلابی آگاه شده و با روحیه‌ای مذهبی و انقلابی به خدمت به اسلام و جامعه می پرداختند. نماز برای آنها نه تنها یک وظیفه شرعی بود، بلکه یک نشانه از توحید و ایمان و عبودیت به خداوند متعال و یک راه برای ارتباط با پروردگار و درخواست حاجات و شکرگزاری از نعمت‌های او بود. آنها با نماز، از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پشتیبانی می‌کردند و از معصومین (ع) و شهدا و اسرا و زخمیان انقلاب یاد می‌کردند.

و در ادامه این نشست، برنامه های متنوعی برای کودکان و نوجوانان محلی مساجد برگزار شد. این برنامه ها شامل مسابقات نقاشی با موضوع انقلاب، مسابقات ورزشی نوجوانان، دلنوشته انقلاب مخصوص بزرگسالان، پرسش و پاسخ انقلاب و نماز و نشست نمازی بزرگسالان بود. هدف از این برنامه ها، تبلیغ و اشاعه هرچه بیشتر نماز و آموزه های انقلابی در جامعه بود. و در پایان از برنده های این مسابقات نیز با جوایزی ارزنده تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا