اخبارفارس

نشست نماز شناسی ویژه بانوان در فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیست و نهم بهمن ماه، نشست نماز شناسی ویژه بانوان با حضور پاک فطرت کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان با هدف آموزش و ترویج فرهنگ نماز در محل فرهنگسرای علوی برگزار شد.

در دوره آموزشی ترویج فرهنگ نماز که با حضور تعداد کثیری از بانوان تشکیل شد، پاک فطرت مدرس بومی استان در خصوص بحث خداشناسی و معرفت الله و راه های خداشناسی مطالبی بیان کرد.

وی با توجه به کلام نورانی امیرالمومنین علی (ع) گفت: هر چیزی را زینتی است و زینت زمین، انسان است و زینت انسان، عقل و زینت عقل، ایمان و زینت ایمان، عمل است و اشاره کرد: یکی از مهمترین اعمال، نماز است که انسان هر چقدر بتواند خدا را بیشتر بشناسد، محبت خدا به دل انسان بیشتر می‌شود و در واقع عاشق خدا می‌شود و هرگاه انسان عاشق خدا شد، دیگر اعمال او به ویژه نماز که یکی از مهمترین عبادات است، خاضعانه، عاشقانه و مسئولانه برگزار می‌شود.

پاک فطرت همچنین به امنیت و جایگاه نماز در خانواده و اثرات آن بر روی فرزندان و علاقمندی فرزندان به اقامه نماز، مطالب مبسوطی را ارائه کرد.

در ادامه این دوره، خواهران حاضر در جلسه سوالاتی را در خصوص جایگاه انسان، نحوه برخورد با فرزندان خود و راه های خداشناسی برای فرزندان مطرح کردند که پاک فطرت به تناسب سوالات، مطالب و پاسخ هایی ارائه داد. همچنین تعدادی از بانوان شرکت کننده خاطراتی از تأثیرات نماز بر روی زندگی روزمره خود را در جمع برای دیگر خواهران بازگو کردند.

در پایان مقرر شد با توجه به استقبال مادران، مجدداً بحث نمازشناسی در هفته های آتی در همین مکان برگزار شود.

نشست نماز شناسی فارس

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا