اخبارکرمانشاه

نشست هم اندیش نماز در دانشگاه پیام نور گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، نشست هم اندیش نماز در روز پنجشنبه سوم اسفند ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی امام جمعه ، علی نظری فرماندار ، دبیر ستاد اقامه نماز،  رئیس و اعضای هیات علمی و همکاران اداری  دانشگاه پیام نور گیلانغرب برگزار شد.

در این نشست رئیس دانشگاه پیام نور گیلانغرب ضمن خیر مقدم گویی ، مطالبی در باب اهمیت و جایگاه نماز را بیان و برگزاری چنین نشست هایی ازطرف ستاد اقامه نماز را موجب توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ نماز دانسته و بر استمرار آن در آینده تاکید کرد.

پس از آن اساتید دانشگاه و حاضرین  به بررسی راه های گسترش و تعمیق و نیز موانع و مشکلات سر راه فرهنگ اقامه نمازدر شهرستان  پرداختند و نکته نظرات خود را در این خصوص بیان کرند.

آموزش خانواده، توجه جدی به  آموزش نماز و احکام آن برای کودکان ، نوجوانان و جوانان ، برشمردن آثار و برکات نماز برای  آنان با استفاده از بستر بسیار موثر و ظرفیت مدارس آموزش و پرورش ، تاکید عمومی بر دخیل بوده  و تاثیر زیاد روش الگویی، از اهم موارد مطرح شده  در این نشست بود.

در ابتدای  این نشست  دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان با بیان مختصری از تاریخچه تشکیل ،اهداف و رسالت و چشم انداز ستاد اقامه نماز را به سمع و نظر حاضرین رساند و خطاب به حاضرین گفت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در پیام خود به یکی از اجلاس های سراسری نماز فرمودند: امروز همه ما باید خود را مخاطف این آیه شریفه قرآن یعنی  وامر اهلک بالصلاه ..بدانیم .لذا بر همه ما فرض است تا در جهت توسعه و ترویج این واجب الهی تلاشی مضاعف داشته باشیم.

در پایان حجت الاسلام موسوی امام جمعه و علی نظری فرماندار گیلانغرب ضمن تشکر از حضور اساتید و دبیر ستاد و رئیس دانشگاه بخاط برگزاری این محفل معنوی،  نکته نظرات  خود را بیان  و به جمع بندی موارد مطرح شده پرداخته ، همچنین انتخابات آینده را بسیار با اهمیت و ا ساسی خوانده و  حضور هرچه بیشتر مردم عزیزدر پای صندوقهای رای را باعث یاس و نا امیدی بیش از بیش دشمنان دانست.

در پایان نیز حاضرین بر استمراد این نشست در آینده تاکید کردند.

 نشست هم اندیش نماز در دانشگاه پیام نور گیلانغرب برگزار شد-2

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا