اخبارایلام

نشست نمازشناسی برای گروه‌های مؤثر هلال احمر استان ایلام برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست نمازشناسی برای گروه‌های مؤثر هلال احمر استان ایلام با حضور حجت الاسلام و المسلمین دانیاری امام جمعه شهرستان بدره در روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه برگزار شد.

 دانیاری امام جمعه بدره در ابتدای نشست نمازشناسی برای گروه‌های مؤثر و  درجمع کارکنان هلال احمر اظهار کرد: با توجه به احادیث و آیات موجود، هر انسانی دست نیازمند و مظلومی را بگیرد، مقرب درگاه خداوند است و بزرگترین هدف زندگی انسان، جلب رضایت الهی است آنچه که در آیات قران کریم بیان شده این است که هرکس انسانی را نجات دهد، گویا همه انسان‌های روی زمین را نجات داده و امدادگران جاده ای یکی از مصادیق این آیه شریفه هستند.

وی ادامه داد: مصداق گروه‌های مؤثر، نخبگان، اساتید دانشگاه ، مبلغات حوزه‌های علمیه، مسئولان هیأت‌های مذهبی، مداحان، شوراهای روستایی، بازار و اصناف، عشایر و گروه‌های جهادی هستند که لازم است از ظرفیت آنان در ترویج و اشاعه فرهنگ نورانی نماز در بین عموم استفاده کنیم.

امام جمعه شهرستان بدره در ادامه گفت: یادآوری و حساس سازی اقشار اثرگذار جامعه در امر مقدس نماز و ورود به بدنه جامعه و شبکه سازی مردمی در دعوت خودجوش سایرین به نماز از مهم ترین اهداف برگزاری این نشست‌ها در استان است.

دانیاری در پایان نشست نمازشناسی برای گروه‌های اظهار کرد: با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی خواستار پیگیری گروه های موثر در جامعه جهت افزایش بصیرت و آگاهی نسبت به مسائل دینی و عقیدتی شد و با تذکر اینکه نماز مهمترین رکن دین است و انسان را از فحشا و منکر باز میدارد از آنان خواست تا یاوران نماز باشند و بعنوان مبلغ نماز در این عرصه فعالیت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا