اخبارایلام

نشست نمازشناسی با حضور اولیا و دانش آموزان در محلات شهر دهلران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست نمازشناسی با حضور اولیا و دانش آموزان و با تدریس امام جمعه شهرستان دهلران در روز یکشنبه ششم خردادماه در محلات شهر دهلران استان ایلام برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محسن موسوی امام جمعه شهرستان دهلران در ابتدای نشست نمازشناسی به بحث در خصوص اهمیت اقامه نماز از سنین کودکی پرداخت و خطاب به کودکان حاضر در جمع گفت: نماز انسان را از پلیدی‌ها دور می‌کند و راه تکامل را برایش هموار می‌سازد. بخاطر جایگاه رفیعی که نماز دارد.

وی افزود: در سیره پیشوایان توصیه شده است تا فرزندانمان را از کودکی به نماز امر کنید. نماز خوان کردن کودکان، یک فرایند تربیتی است که دقت زیادی را می‌طلبد. آموزش نماز باید همراه با تشویق و محبت باشد.

امام جمعه دهلران اضافه کرد: بالاتر رفتن سن کودک، پشتیبانی فکری او از لوازم تربیتی می‌باشد. او باید بداند، چرا نماز می‌خواند؟ این امر سبب می‌شود تا تربیت او پایدار باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: پدر و مادر گرامی نیز باید زمینه‌هایی را فراهم کنند تا فرزندانشان با انگیزه و علاقه قلبی به ایمان و نماز رو آورند. زور و اجبار راه به جایی نمی‌برد. شاید فرزندان از ترس توبیخ و سرزنش والدین یا بوسیله اجبار آنها؛ به نماز بایستند، اما این نوع تربیت ناپایدار خواهد بود.

وی افزود:با گذشت زمان و از بین رفتن زور و اجبار، دیگر نباید انتظار استمرار این رفتار را داشت. به همین سبب، انگیزه سازی از نکاتی است که والدین گرامی باید به آن عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

حجت السالام والسملمین موسوی در پایان نشست نمازشناسی در محلات دهلران گفت: ما برای نماز خوان کردن کودکان رعایت سه امر را پیشنهاد می‌کنیم: اول از همه آموزش زبانی و عملی نماز به کودک. دوم آسان سازی نماز خواندن، با تکرار و به وسیله تشویق و مرحله سوم  پشتیبانی فکری در جهت تقویت خداباوری او.

نشست نماز شناسی با حضور اولیا و دانش آموزان در محلات شهر دهلران برگزار شد نشست نماز شناسی با حضور اولیا و دانش آموزان در محلات شهر دهلران برگزار شد نشست نماز شناسی با حضور اولیا و دانش آموزان در محلات شهر دهلران برگزار شد نشست نماز شناسی با حضور اولیا و دانش آموزان در محلات شهر دهلران برگزار شد نشست نماز شناسی با حضور اولیا و دانش آموزان در محلات شهر دهلران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا