اخبارگلستان

۵۰ نشست و گفتمان نماز و معارف مهدویت در مدارس گرگان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، در راستای تبیین و هماهنگی و برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی ستاد اقامه نماز و اجرایی شدن طرح یاران موعود دانش آموزی و برنامه های آموزشی حوزه نماز، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت استان با مسئول قرآن و عترت و نماز آموزش و پرورش شهرستان گرگان، در روز شنبه بیست و سوم دی ماه دیدار و گفتگو کرد.

محمدی در این جلسه ضمن ارائه نکاتی پیرامون برنامه های نماز و مهدویت، گزارشی از شیوه اجرای برنامه ها ویژه دانش آموزان و والدین ارائه کرد.

وی گفت: با توجه به ضرورت آشنایی دانش آموزان با احکام الهی، نیاز است به گونه ای برنامه ریزی شود تا دانش آموزان با توجه به مقتضیات سنی و نیازهای شرعی (به تفکیک موضوعات مورد نیاز پسران و دختران) احکام مربوط را آموش ببینند.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: در دوره ابتدایی برنامه ها به گونه ای باشد که انس با احکام الهی و شناخت معارف مهدویت ایجاد گردد و از هر گونه اجبار و برنامه هایی که باعث زدگی دانش آموزان می گردد پرهیز گردد و تکالیف سخت تر از توان، از آنها خواسته نشود.

توجه به نقش خانواده ها و تعامل آنها در برنامه درس ملی و پیش بینی زمینه ی اقامه نماز در تمامی مدارس از دیگر موارد گفتگو در این جلسه بود.

اجرای ۵۰ نشست و گفتمان مهدویت و معرفی ۱۵ مدرسه جهت اجرای نشست های دانش آموزی و شیوه های دعوت به نماز ویژه والدین از طرف آموزش و پرورش، از مصوبات این جلسه بود.

اجرای 50 نشست و گفتمان نماز و معارف مهدویت در مدارس گرگان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا