کرمان

نشست هم اندیشی نماز و مسجد ویژه ائمه جماعات در رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، جلسه ای به مناسبت دهه نماز و مسجد و روز بزرگداشت مساجد برای ائمه جماعات شهرستان رفسنجان در مسجد علی بن موسی الرضا (ع) شهرستان رفسنجان، در روز دوشنبه سی ام مرداد ماه با حضور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و ۱۵۰ نفر از طلاب و خانواده آنان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از دست اندر کاران این جلسه بسیار مهم و ارزشمند بیان داشت: نماز مهمترین معروف و ترویج نماز  مهمترین وظیفه است.

حسینی افزود: با توجه به اینکه ما طلبه ها کار و شغلمان این است که مسائل دینی به ویژه نماز را باید  احیاء کنیم و این مهم را اول باید از خانواده شروع کرد و نه تنها باید نماز را خواند بلکه باید نماز را اقامه کرد.

حسینی در این ارتباط با اشاره به آیه ۴۰ سوره ابراهیم اشاره کرد و گفت: حضرت ابراهیم (ع) وقتی خانه کعبه را ساخت تکیه به دیوار کعبه نهاد و فرمود رَبِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ الصَّلَاهِ وَمِنْ ذُرِّیَّتِی ۚ رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاءِ خدایا من و ذریه من را از اقامه کنندگان نماز قرار بده و باز فرمود خدایا این دعا را در حق من مستجاب بفرما.

وی افزود: در همین راستا ستاد اقامه نماز شهرستان با همکاری امام جمعه شهرستان  تعداد ۱۵۰ جلد کتاب نماز در سیره و سخن امام رضا (ع) را تهیه و به روحانیون حاضر در جلسه به صورت رایگان  تقدیم کردند.

حجت الاسلام حسینی از روحانیون حاضر خواست با مطالعه این کتاب و ترویج نماز و نکات نمازی از سخنان امام رضا (ع) برای نماز گزاران ، روحانیون نیز در مسابقه سراسری با همین عنوان نیز شرکت نمایند.

برگزاری جلسه نماز و مسجد در شهرستان رفسنجان

برگزاری جلسه نماز و مسجد درشهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا