آذربایجان شرقیاخبار

نشست نمازی “درسایه سار نماز” در اداره سلامت و امور اجتماعی تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، نشست نمازی با عنوان “درسایه سار نماز” با حضور حجت الاسلام صابر کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد، روز یکشنبه پنجم آذر ماه در اداره سلامت و امور اجتماعی تبریز برگزار شد.

حجت الاسلام صابر با تاکید بر اقامه نماز گفت: نماز تنها واجبی است که تعطیل بردار نیست، بعضی از واجبات است شاید بر حسب زمان، مکان و حال مکلف بصورت موقت ساقط شود، مانند: جهاد برای کسی که معلولیتی دارد، حج برای کسی که استطاعت ندارد، خمس و زکات و . . . ، تنها واجبی که تا زمان مرگ از انسان ساقط نمی شود، نماز است.

وی با بیان برکات نماز افزود: برای موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی نظم و انظباط بهترین راهکار است، یکی از برکات نماز اول وقت نظم بخشیدن به برنامه های فردی و اجتماعی است، که هم از جنبه ظاهری و هم باطنی به روح و جسم انسان نظم می بخشد، چرا که خداوند در قرآن می فرماید: “أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ” آگاه شوید که تنها یاد خدا آرام‌بخش دلهاست.

وی با اشاره به آیه ۵۹ سوره مریم، تصریح کرد: ثمره ضایع کردن نماز تباهی زندگی و مجازات خداوند متعال را در پی دارد، خداوند در قرآن می فرماید: سپس جانشین آن مردم خداپرست قومی شدند که نماز را ضایع گذارده و شهوتهای نفس را پیروی کردند و اینها به زودی کیفر گمراهی را خواهند دید.

نشست نمازی با عنوان "درسایه سار نماز" در اداره سلامت امور اجتماعی تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا