اخبارگیلان

اجلاس نماز در شهرستان بندر انزلی استان گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، اجلاس شهرستانی نماز در شهرستان انزلی با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان انزلی و مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان در تاریخ دوم اسفندماه ۱۴۰۱ در سالن همایش کانون فرهنگی شهید چمران انزلی برگزار شد.

در این اجلاس حجت الاسلام و المسلمین  حجازی مدیر ستاد اقامه نماز گیلان ضمن تبرک اعیاد شعبانه و تشکر از برگزارکنندگان اجلاس و دستگاههای مربوطه گفت: یکی از دغدغه های بسیاری از مادران و پدران محترم، تربیت دینی و آموزش  نماز کودکانشان است. از سوی دیگر؛ همه والدین می دانند یکی از آموزه های مهمّ دینی که نقش بسیار موثّری در تربیت فرزندانشان دارد، نماز است.

وی گفت: پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) نیز از سوی خداوند مامور است تا خانواده خویش را به نماز فراخواند و خود نیز بر این امر پایداری کند «وَأْمُرْ أَهْلَکَ بِالصَّلَاهِ وَاصْطَبِرْ عَلَیْهَا» چراکه نماز معراج مومن است،

وی افزود: یکی از راه های جذب فرزندان به سوی آموزه های دینی و نماز، تشویق و ترغیب است. تشویق اگر به گونه ای پسندیده و بجا باشد، بسیار کارساز است. تاثیر تربیتی تشویق، گاهی چنان است که جهت زندگی افراد را دگرگون می سازد.

حجازی تاکید کرد: پدران و مادران نیز باید زمینه هایی را فراهم کنند تا فرزندانشان با انگیزه و علاقه قلبی به ایمان و نماز رو آورند. زور و اجبار راه به جایی نمی برد. شاید فرزندان از ترس توبیخ و سرزنش پدر ومادر به نماز بایستند، امّا این نوع تربیت. با گذشت زمان و از بین رفتن زور و اجبار، دیگر نباید انتظار استمرار این رفتار را داشت. بهمین سبب، انگیزه سازی از نکاتی است که والدین گرامی باید به آن عنایت ویژه ای داشته باشند.

 در پایان مراسم از دانش آموزان و فعالان نماز در مدارس با اهداء لوح تقدیر  و قدردانی شد.

اجلاس نماز شهرستان انزلیاجلاس نماز شهرستان انزلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا