مرکزی

اجلاس استانی نماز در استان مرکزی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه برگزاری اجلاس استانی نماز روز دوشنبه ۱۱  اردیبهشت ماه با حضور فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی، معاونین استاندار، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام احمد اناری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز و مدیران استانی در محل سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید حجت الاسلام رودبارانی ضمن خیر مقدم به اعضاء جلسه، به بیان اهداف برگزاری اجلاس نماز براساس مصوبه جلسه قبل شورای اقامه نماز استان پرداخت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در ادامه بیان کرد: همان طور که گزارش شد برنامه های خوبی در سطح شهرستان ها در حال اجرا می باشد که امید است در اجرای اجلاس استانی هم با مشارکت صمیمانه دوستان بتوانیم خوب بدرخشیم، البته در این موضوع انتظاراتی از اعضاء جلسه وجود دارد که باید بررسی کنیم که دوستان چه میزان از انتظارات را می توانند محقق نمایند.

سپس مخلص‌الائمه در جلسه اجلاس استانی نماز، ضرورت توجه به نماز و ابعاد آن در جامعه را متذکر شد و افزود: فعالیت در حوزه توسعه نماز، فعالیتی دائمی و مستمر است، اما برگزاری اجلاس، رویدادی یک روزه است که با حضور جمعی از فرهنگیان، دانش‌آموزان، اساتید، تشکل‌ها، خیرین مسجد ساز، یاوران نماز برگزار می‌شود.

مخلص‌الائمه با بیان اینکه نتیجه عملکرد ستادهای اقامه نماز دستگاه‌ها در یکسال گذشته در اجلاس نماز مشخص می‌شود، ادامه داد: اجلاس استانی نماز یک‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود. مسئولان فرصت دارند تا این زمان برنامه‌ها و ایده‌های خود را برای هرچه بهتر برگزار کردن این مراسم بیان کنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه انتظار ما این نیست که اجلاسیه نماز به تنهایی مشکلات موجود در حوزه نماز را برطرف کند، اظهار کرد: نگاه ما به اجلاسیه، برنامه‌ای فراگیر و با مشارکت تمام دستگاه‌هاست که برگزاری آن مستلزم پیش‌نیازهایی است. برای برگزاری برنامه‌ای قوی باید از تجارب موفق سایر استان‌ها استفاده و ایده‌های جدید را به آن اضافه کرد.

وی ضرورت استفاده از ابزارهای مختلف برای توسعه فرهنگ نماز را مورد تأکید قرار داد و گفت: بهترست همه دستگاه‌ها همچون صنایع در حوزه فرهنگ بروز و ظهور بیشتری داشته باشند. اجرای برنامه‌ها فرصتی است تا بتوان از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرد.

مخلص‌الائمه با بیان این مطلب که از مبدعان طرح و برنامه‌های فرهنگی باید تجلیل کرد، تصریح کرد: برای روند بهتر کار کمیته محتوا و اجرایی با عضویت دستگاه‌های ذی‌ربط تشکیل شود. استان ما استانی فرهنگی است و به شاخصه‌های بارز در این حوزه شناخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات مبتکرانه و خلاقانه در حوزه نماز باید مورد توجه باشد و برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه صورت گیرد، ادامه داد: استان مرکزی در حوزه فرهنگ دارای ظرفیت‌های بسیاری است و با اجرای طرح‌های خلاقانه می‌تواند در حوزه نماز نیز پیشگام باشد.

وی با تأکید براینکه خروجی اجلاس نماز باید بسترسازی برای تقویت و ترویج فرهنگ و گفتمان نماز باشد، بیان کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و صنایع در راستای ترویج و تقویت فرهنگ و گفتمان نماز ضروری است.

اجلاس استانی نماز در استان مرکزی برگزار می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا