اخبارکرمانشاه

اجلاس نماز در شهرستان گیلانغرب استان کرمانشاه برگزارگردید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه ، به نقل از رسانه   مطلع الفجر ،حجت الاسلام والمسلمین  فاطمی نسب امام جمعه  گیلانغرب در این اجلاس  با اشاره به نقش تربیتی مربیان و معاونین پرورشی مدارس در بحث ترویج فرهنگ اقامه نماز ،خواستار فرهنگ سازی شرکت دانش آموزان به همراه اولیا و معلمان در نمازجماعت مساجد محلات شد.

وی با اشاره به حوادث  اخیر کشور و لزوم توجه جدی دست اندرکاران امر در جهت تولید محتواهای فاخر و استفاده از ظرفیت پیام رسان های داخلی افزود: الان نقش مربیان و معاونین پرورشی در مدارس بیش از پیش احساس می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان  گیلانغرب در ادامه از اجرای برنامه های مختلف ستاد اقامه نماز با همکاری آموزش و پرورش در مدارس تقدیر نموده، این برنامه ها را مکمل های برنامه های پرورشی مدارس دانست و خواستار اجرای برنامه های مربوط به اقامه نماز، در مدارس روستایی و عشایری منطقه شد.
مدیر آموزش و پرورش  گیلانغرب هم در این اجلاس گفت: اگر ما تاریخ و سیره ی زندگی بزرگان و انبیاء را بخوانیم خواهیم دید که آنان هر وقت در مسائل به مشکلی برمی خوردند، وضو گرفته و در مسجد نماز می گزاردند و با نماز خود را به خدا وصل می کردند.

دلشاد پرنور یاد آور کرد: لذا مسؤلان هم اگر می خواهند در کارهایشان توفیق پیدا کنند نماز شب بخوانند و با خدا بین خودشان معامله کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نماز با دستور العمل و بخشنامه در جامعه ساری و جاری نخواهد شد مگر این که پدران و مادران و معلمان،دانش آموزان را ترغیب به نماز خواندن کنند؛ چون دانش آموزان با نگاه به رفتار بزرگتر ها از آنان تقلید می کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز شهرستان گیلانغرب  هم در اجلاس نماز شهرستان گیلانغرب ضمن تقدیر و تشکر از تشکیل این اجلاس شهرستانی اظهار داشت: به منظور تحقق آیه شریفه ) الذین ان مکناهم فی الارض اقاموالصلات) – حج – ۴۱۱)  ، عترت ، دیدگاه های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ویژه پیام های ارزشمند ایشان  به اجلاس های سراسری نماز  حرکت در راستای تحقق چشم انداز و رسالت ستاد ،  برنامه های ستاد شهرستان   در قالب ،  تعامل با مجموعه مدیریتی شهرستان ، امام جمعه ، فرماندار ، و سایر مسئولین  ، جذب منابع و امکانات ازطریق افراد خیر ، تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز شهرستان ، حضور مستمر در جلسات و کار گروههای شهرستان ،تعامل و ارتباط با اصحاب رسانه ، نظارت و ارزیابی مستمر از عملکرد ادارات و نماز خانه های بین راهی پیگیری شده و خواهد شد.

وی ابراز، داشت: برنامه های ستاد در قالب شیوه نامه ی اجرایی در دو بخش فرهنگی و آموزشی را پیگیر می شود ، در بخش برنامه های فرهنگی ازشروع سال تحصیلی با عنایت به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به قشر نوجوان وجوان و اینکه فرمودند: مدارس را مزین کنید به نماز خوانی نوجوانان ،این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است؛بیشترین فعالیت در بین  قشر دانش آموز و اولیاء  و فرهنگیان عزیز بوده ، شروع سال تحصیلی مزین شد به  نواختن زنگ نماز در کل مدارس و توسط مسئولین در یکی از مدارس بصورت نمادین ،

دبیر ستاد شهرستان ابراز داشت: در این مدت بیش از پنجاه نشست کار گاهی نماز  برای دانش آموزان و اولیا ، آموزش عملی نماز ؛ نشست های تخصصی نماز داشتیم (که ادامه دارد )، برای قشر های تاثیر گذار، نشست های تخصصی به منظور استفاده از نکته نظرات آنها  در دست اقدام داریم ، برای مربیان پرورشی ، آموزشیاران نهضت سواد آموزی ، آموزگاران پایه سوم دخترانه انجام گرفته و برای  دانشجویان ، اساتید آنها ، دهیاران ، جوانان هلال احمر ، مربیان طرح امین ، مربیان مهد ، بهورزان ، طلاب حوزه ها ، مدیران مدارس ، مسئولین هیات ورزشی ، مذهبی و اصناف مکاتبات انجام شده  که عملیاتی شود. در بخش برنامه های  آموزشی با تاکید وهماهنگی امام جمعه محترم در نظر داریم دوره شیوه های دعوت به نماز با حضور اساتید مرکز تخصصی قم در شهرستان برگزار کنیم .

منصوریان گفت: مراسم معنوی و با شکوه جشن تکلیف برای دانش آموزان مکلف بصورت متمرکز با حضور امام جمعه و مسئولین ، فرهنگیان دانش آموزان و اولیاء  ونیز اجلاس شهرستانی نماز داشتیم ، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از جمله مسابقه ( نمایش نعمت و شمارش نعمت ) در بین مدارس  و اهدائ هدایا به نفرات برتر داشتیم.مدیر ستاد اقامه نماز شهرستان گیلانغرب تصریح کرد: حضور امام جمعه و دبیر ستاد در نماز های جماعت ادارات و ارگانها و مدارس ، برگزاری نماز های جماعت توسط عزیزان طرح امین در مدارس داشتیم  و ارزیابی عملکرد ادارات و بازدید از مساجد و نماز خانه های بین راهی هم در دست اقدام می باشد .

وی افزود: در پایان جا دارد از عنایت ویژه امام جمعه شهرستان  ، فرماندار و توجه جدی مدیر و معاون پرورشی آموزش و پرورش و مدیرا مدارس و ادارات ، اصحاب رسانه خصوصا رسانه  پر تلاش ، مردمی و تاثیر گذار مطلع الفجر بخاطر تلاش در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز تقدیر و تشکر نمایم.

اجلاس نماز در گیلانغرب اجلاس نماز در گیلانغرب اجلاس نماز در گیلانغرب اجلاس نماز در گیلانغرب اجلاس نماز در گیلانغرب اجلاس نماز در گیلانغرب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا