اخبارهمدان

اجلاس شهرستانی نماز در کبودرآهنگ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، اجلاس شهرستانی نماز در کبودراهنگ با موضوع «نماز، مدرسه، مسجد و دانشگاه» بارویکرد نسل نو، باحضور حجت الاسلام والمسلمین باقری امام‌جمعه کبودرآهنگ، غلامی فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان کبودرآهنگ روز چهارشنبه یک آذر در سالن جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام باقری امام جمعه کبودرآهنگ در ابتدای این اجلاس با بیان اهمیت اقامه نماز بیان کرد:  نماز مختص دین اسلام نبوده بلکه برای همه ادیان است، بطوری که خداوند به حضرت ابراهیم (ع)، موسی (ع) و عیسی (ع) هم برای اقامه نماز تاکید کرده است.

وی افزود: در سال جاری تحصیلی نماز جماعت در ۱۵۶ مدرسه برگزار می شود و در ۱۰ مسجد امام جماعت دائم داریم و با تلاش های انجام گرفته و همکاری مدیران دستگاه ها در ۲۳ اداره نماز جماعت برگزار می شود.

باقری ادامه داد: سال گذشته ۳۳ دستگاه شهرستانی وارد سامانه سجاده شده اند که ۲۸ دستگاه مدارک خود را بارگذاری کردند که در سال ۱۴۰۲ هم شاهد بارگذاری مستندات در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در این سامانه خواهیم بود.

در ادامه غلامی فرماندار شهرستان کبودراهنگ با بیان برگزاری نماز جمعه در شهرستان کبودرآهنگ گفت: خدارا شاکریم نماز جمعه در روستاها و شهرستان کبودراهنگ به بهترین نحو برگزار می شود که در برگزاری این فریضه مهم الهی در استان پیشگام هستیم.

غلامی ادامه داد: متولیان امور و مدیران باید به اقامه نماز اول وقت توجه ویژه داشته باشند چراکه توجه به برپایی نماز جماعت در ارزیابی عملکرد دستگاه ها و نهادهای اجرایی شهرستان لحاظ می‌شود.

در پایان این اجلاس، از تلاش مسئولان ادارات، روحانیون، مدیران، مربیان و دانش آموزان فعال شهرستان کبودراهنگ در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، تجلیل شد.

اجلاس شهرستانی نماز در کبودرآهنگ برگزار شداجلاس شهرستانی نماز در کبودرآهنگ برگزار شد

اجلاس شهرستانی نماز در کبودرآهنگ برگزار شد

اجلاس شهرستانی نماز در کبودرآهنگ برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا