اخبار

اجلاس نماز در شهرستان قدس برگزار شد

سید احمد زرهانی: در مدارس با کمک روحانیون و فعالان فرهنگی لازم است معارف نماز آموزش داده شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، اجلاس نماز شهرستان قدس با موضوع نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده، معلمان آینده و اصناف با حضور مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مسئول ستاد اقامه نماز استان تهران، جمعی از مدیران کل استانی و مسئولان شهرستانی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، فرهنگیان و فعالان اقامه نماز در روز پنج شنبه ۲۷ بهمن ماه برگزار شد.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در نخستین اجلاس نماز شهرستان قدس اظهار کرد: باگذشت ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی نباید مدرسه‌ای بدون نمازخانه باشد و این کوتاهی که از سوی مسؤولان انجام شده باید آن را جبران و مسیر اقامه نماز را برای نوجوانان و جوانان ایجاد و هموار ساخت.

وی گفت: در مدارس با کمک روحانیون و فعالان فرهنگی لازم است معارف نماز آموزش داده شود و فلسفه خواندن نماز را در جامعه نهادینه کرد و شبهاتی که در این خصوص وجود را برطرف و پاسخگو بود تا انس با نماز بیشتر شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه باید نسل نو را دریابیم و از رهگذر جهاد تبیین آموزه‌های نماز را به فرزندان انتقال دهیم افزود: ملت ایران پای کار انقلاب اسلامی ایستاده است و دانشجویان و اساتید حوزه و دانشگاه باید بخشی از وقت خود را به ترویج امر نماز اختصاص دهند و رسانه‌ها نیز در این خصوص نقش مهمی دارند.

وی با بیان اینکه تشکیل اتاق فکر و استفاده از انگیزه‌ها و اندیشه‌های فعالان این امر لازم است ایجاد شود، گفت: آسیب‌های موجود بهتر است شناسایی و رسیدگی و برنامه مدون ۵ ساله درنظر گرفته و در محله‌های مختلف، مدارس و ادارات به نمازخانه مناسب تجهیز شده و بخش‌های مختلف بهداشتی، صنعتی، آموزشی و هنری با کمک ائمه جماعات در این زمینه همکاری داشته باشند.

زرهانی با اشاره به اینکه کودکان، نوجوانان و جوانان میدان‌دار و فعال جامعه هستند، تصریح کرد: لازم است در حوزه صنعت نیز مدیران صنعتی و اصناف نماز را در اولویت امور قرار داده تا با ایجاد آرامش خاطر فعالیت داشته باشند.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام جوکار امام جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه اولین شاخصه حکومت اسلامی نماز است و مدیران اسلامی موظف بر اقامه نماز در جامعه هستند، اظهار داشت: تاکنون ۲۹ اجلاس نماز به صورت سراسری در کشور با تدبیر حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه و پیام های رهبر معظم انقلاب برپا شده که موجب ترویج فرهنگ اقامه نماز است و این اجلاس در امتداد بیست و نهمین اجلاس سراسری و نخستین اجلاس در شهرستان قدس است.

وی با بیان اینکه باید برای پیشرفت و اصلاح امور، نماز اولویت اول مدیران باشد تا بتوان مسائل و مشکلات اجتماعی را حل کرد، گفت: قدم‌های خوبی در این راه برداشته شده و برخی مساجد بیش از ۴ دهه از وجود یک عالم ربانی استفاده می‌کنند و دارای کمیت و کیفیت قابل توجهی هستند اما هنوز برای رسیدن به حد مطلوب به خصوص در مدارس و دانشگاه ها بیشتر باید کار کرد.

امام جمعه شهرقدس به راه اندازی پویش نماز جماعت و جشن تکلیف های خانگی اشاره کرد و افزود: برخی مدارس فاقد نمازخانه هستند اما دارای حیاط وسیعی هستندکه لازم است با کمک خیرین مسجد ساز و مجمع خیرین تعدادی نمازخانه ساخته، تکمیل و تجهیز شوند.

وی ادامه داد: برخی محلات، مناطق محروم و حاشیه شهر و شهرک های مسکونی بدون مسجد هستند و باید فرهنگ نماز و زیرساخت‌های اقامه نماز را رسیدگی و گسترش داد.

حجت‌الاسلام والمسلیمن داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات در ادامه گفت: اینکه نماز را در هر شرایطی اقامه کرد نشان از اهمیت آن است و مدیران و مسئولان باید توجه بسیاری بر نماز داشته تا جامعه از فساد و فحشا دور باشد.

وی خاطر نشان کرد: مردم در کنار مشکلات معیشتی و اقتصادی در راهپیمایی ۲۲ بهمن اینگونه به میدان آمدند و در نظام اسلامی مردم به ولایت فقیه که ادامه دهنده راه اولیا است، اعتماد دارند و گلایه‌های خود را از برخی مسئولان دارند.

مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات افزود: برگزار نشدن جلسات ادارات و کلاس‌های درس در وقت نماز لازم است مورد توجه مدیران و مسوولان باشد و نماز را در تمام امور در اولویت قرار داد.

اجلاس نماز در شهرستان قدس

اجلاس نماز در شهرستان قدس

 

اجلاس نماز در شهرستان قدس

اجلاس نماز در شهرستان قدس

اجلاس شهرستان قدس

اجلاس شهرستان قدس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا