اخبارگیلان

اجلاسیه نماز در شهرستان تالش برگزار شد

حجت الاسلام حجازی: هدف از برگزاری اجلاسیه نماز تبلیغات نماز و توسعه و ترویج نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، اجلاسیه نماز در شهرستان تالش باحضور عاشوری فرماندار تالش و حجت الاسلام والمسلمین نوزاد امام جمعه شهرستان و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان تالش و حجت الاسلام ابوطالب حجازی رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان و مدیران ادارات و مدارس و دانش اموزان تالشی با همت ستاد اقامه نماز  و آموزش و پرورش شهرستان در روز دوشنبه ۱۷ دیماه ۱۴۰۱ در سالن شهید مصطفی خمینی آموزش و پرورش تالش برگزار شد.

 کیا عاشوری فرماندار تالش در این جلسه نماز را مظهر خشوع و خضوع در برابر خدا عنوان کرد و گفت: پایه و اساس دین ما اسلام نماز است زیرا نماز به انسان کرامت داده و رابطه قلبی انسان با خداست. یکی از راههای ارتباط با معبود نماز است هرچقدر انسان اتصال قلبی باخدا پیدا کند به او نزدیک تر می شود. نماز به انسان شخصیت داده و به سایر اعمال انسان‌ ماهیت و شکل می دهد

  عاشوری  انقلاب اسلامی ایران  را اعجاز بزرگ در زمان تغییر و تحول در جهان در قرن بیستم دانست و افزود: در طول ۴۴سال عمر باعظمت و باشکوه انقلاب علیرغم محاصره در روز بعد از انقلاب در ایران ، دسیسه ها و دشمنی استکبار، ترورها، مطرح شدن موضوعات قومیتی و مذهبی، تحریم، امروز اخبار کشورمان در اقصی نقاط جهان در صدر اخبار جهان است و همه مرهون رشادت ها شهدا و مدیریت و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و بعد سکانداری حکیم فرزانه امام خامنه ای می باشد .

اجلاسیه نماز در شهرستان تالش

حجت الاسلام نوزاد امام جمعه شهرستان تالش ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین و عوامل برگزار کننده اجلاس و معلمان و مربیان مدارس گفت : برای هر وجود و علمی، یک تعریفی است نماز هم یک حقیقتی است که دارای تعریف است .نماز آن چیزی است که انسان را از فحشاء و منکرات دور می سازد و اگر انسان متجلی به این حقیقت نورانی شود منکرات را ترک میکند و به شخصیتی مبدل خواهد شد که در تمامی عرصه های زندگی او تاثیر گذار است.

حجت السلام نوزاد با اشاره به سخن گوهر بار امیر مومنان افزود: اگر به کسی میخواهید مسئولیت بدهید به نماز او نگاه کنید که چقدر با خدا ارتباط دارد. کسی که در مقابل خدا بندگی کند در مقابل بندگان هم تواضع خواهد داشت .

اجلاسیه نماز در شهرستان تالش

حجت اسلام حجازی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر  گفت: انقلاب خمینی بدون نماز شناخته شده نیست امام خمینی با نماز مانوس بود و پیروز شد اهمیت نماز برای امام بالاتر از تشکیل این نظام بود حتی در زمانیکه خبرنگاران از سراسر دنیا برای مصاحبه با امام آمده بودند ایشان صحبت خود را قطع کرد برای ادعای نماز اول وقت رفت و اعتنایی به موقعیت موجود نکرد و فرمود: فقط نماز

وی افزود: نور چشم پیامبر (س) در نماز است، حضرت زینب (س) به خاطر نمازش عظمت دارد و در روز عاشورا زمانی که خیمه ها آتش گرفته بود حضرت زینب با صبر و حوصله فراوان همه را آرام کرد و  نماز شب می خواند تا جایی که امام حسین (ع) از خواهرش زینب میخواست تا در نماز شب او را دعا کند. پس اگر دنیا و آخرت را می خواهید باید در نماز جستجو کنید.

حجازی در ادامه گفت: هدف از برگزاری اجلاسیه نماز در شهرستان را تبلیغات نماز و توسعه و ترویج نماز است تا نام نماز بر سر زبان ها باشد و باید تبلیغات گسترده و وسیع انجام داد تا بر اثر سهل انگاری ها نماز فراموش نشود.

در پایان این مراسم از فعالین اقامه نماز فرهنگی و دانش آموز با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.

اجلاسیه نماز در شهرستان تالش

اجلاسیه نماز در شهرستان تالش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا