اخبارایلام

نشست نمازشناسی در شهرستان دهلران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان دهلران در قالب نشست نماز شناسی و با حضور در بین دانش‌آموزان در روز شنبه بست و نهم مهرماه به آموزش عملی نماز و تبینن این فرهنگ الهی برای دانش‌آموزان پرداخت.

حجت الاسلام موسوی در رابطه با اهمیت این فریضه الهی اظهار کرد: آراستگی والدین در موقع خواندن نماز و حفظ آرامش و تند تند نخواندن نماز تاثیر زیادی در تشویق کودکان به خواندن نماز دارد. چون کودک ابتدا در خانواده و بعد در مدرسه و سپس در جامعه زندگی می کند لذا رفتار والدین و اولیای مدرسه و رهبران دینی و بزرگان کشور به عنوان الگو در نگرش مثبت و منفی او به نماز اهمیت زیادی دارد.

وی در ادامه گفت: رعایت اصول اخلاقی و انسانی و پای بندی به مسائل دینی از طرف والدین و رهبران دینی و اولیای مدرسه به عنوان الگو نقش مهمی در اعتقادات دینی کودکان و خواندن نماز آن ها دارد. این وظیفه ما است که احساس خوشایندی نسبت به نماز را در کودکان ایجاد کنیم.

موسوی ادامه داد: اگر کودک نماز را اشتباه خواند به هیچ وجه به طور مستقیم گوشزد نکنیم. به مرور زمان به طور غیر مستقیم آن اشتباه را اصلاح کنیم.

امام جمعه شهرستان دهلران اشاره کرد: نماز در دین مقدس اسلام، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یکی از فروع دین و حتی ستون دین به‌ حساب می‌آید و قرآن کریم با تعبیرهای مختلفی، مانند «اقیموالصلوه» بر واجب بودن آن تصریح فرموده است، هر چه در مورد اهمیت نماز مطالعه کنیم شناخت ما در مورد نماز بیشتر می‌شود. نماز به معنای ارتباط و سخن گفتن مستقیم با خداوند بزرگ است و این بالاترین توفیقی است که یک جوان می‌تواند از آن برخوردار شود و سعی می‌کند همواره خود را آماده سازد.

نشست نمازشناسی در شهرستان دهلران برگزار شد نشست نمازشناسی در شهرستان دهلران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا