اخبارخوزستان

اجلاس نماز شهرستان دزفول برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خوزستان، صبح روز چهارشنبه ششم دی ماه، اجلاس تخصصی نماز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دهشتی کارشناس مرکز تخصصی نماز و حضور سید موسی بلادیان مسئول ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین بهرام پور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دزفول و جمعی از مسئولین شهرستان در تالار مهتاب برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پیامی تصویری به اجلاس، گفت: نماز به جماعت، اول وقت و با حضور قلب راه بهره گیری از فیوضات نماز است.

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، نماز را محور همه فعالیت‌ها دانست و گفت: براساس روایات اگر نماز مقبول شد همه اعمال نیز پذیرفته می‌شوند و اگر نماز رد شود تمام اعمال نیز رد می‌شوند و این اهمیت نماز است.

وی افزود: امام حسین (ع) در صحرای کربلا و در اوج جنگ، نماز جماعت را اول وقت اقامه کرد که این اهمیت برپایی نماز است.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه نام دزفول با تاریخ مقاومت و انقلاب گره خورده است، اظهارکرد: دزفول شهر مردم انقلابی، شجاع و مقاوم است.

در ادامه امام جمعه دزفول نیز در این اجلاس با بیان اینکه نماز بالاترین ذکر و یاد خداوند است، گفت: دانش آموزان فرزندان عزیز این مملکت و سرزمین مقدس و همچنین آینده سازان کشور هستند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامپور ادامه داد: نماز طهارت بخش روح و نفس انسان از گناه و غفلت است.

وی بیان کرد: خلوت کردن مساجد از کودکان، نوجوانان و جوانان رویکرد دشمن است و باید در مقابل این رویکرد، برای حضور پرشور کودکان و نوجوانان در مساجد بسترسازی کرد.

مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این اجلاس، خادمی نماز را افتخار دانست و گفت: اگر ایثارگری‌ها و جانفشانی جوانان کشور در دوران دفاع مقدس نبود امروز چیزی به نام نماز وجود نداشت.

امیر ظاهرطحان ادامه داد: آشنایی و انس دانش آموزان با قرآن و نماز ضروری است که در این مسیر آموزش و پرورش جایگاه ویژه دارد.

وی با بیان اینکه آثار پژوهش همواره ماندگار است، تصریح کرد: مطالبه خداوند از مومنان در قرآن نه قرائت نماز بلکه اقامه و برپایی نماز است.

در حاشیه این اجلاسیه نیز نمایشگاهی از آثار هنری، دستاوردها و فعالیت دانش آموزان مدارس مختلف شهرستان دزفول پیرامون نماز برپا شد.

همچنین این محفل با پرچم گنبد حرم حصرت ابوالفضل العباس(ع) نورانی شد و اجرای گروه سرود با موضوع نماز، دکلمه خوانی و نماهنگ اذان از دیگر بخش های این اجلاس بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا