اخبارگیلان

اجلاس نماز دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان رشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، اولین اجلاس دانشجویی نماز در دانشگاه فرهنگیان واحد رشت با حضور حجت الاسلام کفیل و حجت الاسلام حجازی مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان، رئیس و نماینده ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش تالارمرکزی شهر رشت برگزار شد.

اجلاس نماز در دانشگاه فرهنگیان رشت

حجت الاسلام کفیل که به عنوان سخنران ویژه  از استان قم در این همایش حضور داشتند گفت: نماز نیاز روح است و یک معجون پرخاصیت است و باید مانند نیاز جسم نیاز روح را نیز فهمید و به آن اهمیت داد.

حجت االاسلام کفیل در رابطه عوامل ترک نماز در بین دانشجویان و دانش آموزان گفت: غالب و سرشت و فطرت انسان پاک است و ظرفیت روحی پذیرش نماز را دارد پس باید تلاش کرد و موانع نماز را از انسانها و بالخص دانش آموزان دور کرد .کسانی که بحران هویت و شخصیتی و روحی دارند درجامعه آسیب پذیر هستند و باید مراقب این قشر آسیب پذیر و آینده ساز جامعه باشیم.

عامل دیگر ترک نماز احساس خجالت و مسخره کردن دیگران است و در مرحله نخست باید انرژی مثبت به دانشجویان و دانش آموزان در رابطه با نماز خواندن  داد تا بتوانیم آثار و برکات نماز را به آنان بیاموزیم.

در ادامه دکتر شاکرنیا ضمن تقدیر و تشکر از اساتید و دانشجویان دانشگاه و مهمانان همایش گزارشی در رابطه با برنامه های آموزشی و فرهنگی در حوزه توسعه و ترویج نماز در دانشگاه فرهنگیان رشت ارائه داد.

در پایان این همایش از چند نفر از خادمان و فعالان نماز در دانشگاه تقدیر شد.

اجلاس نماز در دانشگاه فرهنگیان رشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا