اخبارگلستان

اجلاس نماز شهرستان گالیکش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، اجلاس شهرستانی نماز با عنوان نماز، خانواده، مدرسه، دانشگاه و جامعه در روز دوشنبه هفتم اسفند ماه در کانون شهید محمد باقر خسروی شهرستان گالیکش برگزار شد.

این اجلاس با حضور امام جمعه، معاونین فرماندار، اعضای شورای اقامه نماز شهرستان، مسئولین، معلمان، مربیان پرورشی و دانش آموزان برگزار شد.

دکلمه خوانی، تواشیح، سرود و شعر خوانی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان از جمله برنامه های این مراسم بود.

در ادامه اجلاس حجت الاسلام و المسلمین رضانژاد امام جمعه شهرستان، از حضور مسئولین، دانش آموزان و روحانیت حاضر در جلسه تقدیر کرد و ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد منجی بشریت، به آسیب های اجتماعی اشاره و در این راستا خانواده، مدرسه و مسجد را از جمله عوامل کاهش آسیب های اجتماعی ذکر کرد.

وی خانواده، مدرسه، مسجد و نماز را در ایران مقدس شمرد و دلیل راه اندازی شبکه های اجتماعی توسط دشمنان راکم رنگ کردن و از بین بردن همین قداست ها دانست.

امام جمعه گالیکش سلامت جامعه را در سلامت خانواده و آموزه های دینی به ویژه نماز عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد هرقدر خانواده ها به آموزه های دینی به ویژه نماز پایبند باشند به همان اندازه از آسیب های اجتماعی فاصله خواهند گرفت.

وی با ذکر روایتی از امام صادق علیه السلام اظهار داشت: در قیامت اولین چیزی که از ما سوال می شود نماز است و اگر نماز پذیرفته نشود سایر اعمال نیز قبول نخواهد شد.

رضانژاد در توضیح این روایت گفت: دین بدون نماز همانند غذای بدون نمک است و با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) نماز را ستون و عمود دین عنوان کرد: دین بدون نماز پایدار نیست و از بین می رود و دین بدون نماز مثل جسد بی سر است که اگر جسد سر نداشته باشد متلاشی و نابود خواهد شد.

در پایان این برنامه از فعالین حوزه نماز، مربیان پرورشی، ائمه جماعت، دانش آموزان منتخب حاضر در اجلاس تجلیل بعمل آمد.

در حاشیه این اجلاس به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت، پک فرهنگی مهدویت و اجرای خوشنویسی گروهی با مضامین نماز نیز برگزار شد.

اجلاس نماز شهرستان گالیکش اجلاس نماز شهرستان گالیکش اجلاس نماز شهرستان گالیکش اجلاس نماز شهرستان گالیکش اجلاس نماز شهرستان گالیکش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا