اخبارگیلان

اجلاس نماز در شهرستان رضوانشهر استان گیلان برگزار شد

حجت الاسلام حجازی:مدیران و معلمین مدارس باید الگوی عملی برای دانش آموزان باشند و آنها را به نماز دعوت کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان به نقل از خبرگزاری گیلانستان،اجلاس نماز در شهرستان رضوانشهر با حضور حجت الاسلام محمد مهدی نژاد فومنی امام جمعه شهرستان رضوانشهر وحجت الاسلام یگانه امام جمعه بخش پره سر وحجت‌الاسلام سید ابوطالب حجازی رییس ستاد اقامه نماز گیلان در تاریخ ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

اجلاس نماز در شهرستان رضوانشهر

حجت‌الاسلام حجازی با تاکید بر ترویج فرهنگ نماز در مدارس از سوی مدیران و معلمین اظهار کرد: مدیران و معلمین مدارس باید الگوی عملی برای دانش آموزان باشند و آنها را به نماز دعوت کنند.

وی با اشاره به آیین نامه دولت در خصوص رعایت زمان نماز اول وقت در ادارات افزود: مدیران و کارکنان در ادارات نسبت به رعایت زمان ۲۰ دقیقه نماز اول وقت توجه ویژه داشته باشند.

رییس ستاد اقامه نماز گیلان گفت: مسئولین برای ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز در نماز جمعه و جماعات حضور داشته باشند.

حجت الاسلام حجازی هدف از برگزاری اجلاس نماز در شهرستان را تبلیغات، توسعه و ترویج نماز دانست تا نام نماز بر سر زبان ها باشد تصریح کرد: باید تبلیغات گسترده و وسیع انجام داد تا بر اثر سهل انگاری ها نماز فراموش نشود.

در ادامه حجت الاسلام محمد مهدی نژاد فومنی امام جمعه شهرستان رضوانشهر نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت نماز، نقش آموزش و پرورش را در ترویج و تبلیغ فرهنگ نورانی نماز مهم دانسته و تاکید کرد: در این راستا آموزش و پرورش شهرستان در مدارس نسبت به برنامه ریزی و برپایی نماز جماعت اقدام کند.

وی افزود: همچنین مسئولان در جلسات فرهنگی شهرستانی از دانش آموزان به منظور آشنایی با مسائل و موضوعات فرهنگی دعوت بعمل آورند.

حجت الاسلام یگانه امام جمعه بخش پره سر نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه مدیران ادارات و مدارس شهرستان باید نسبت به ایجاد زمینه اقامه نماز متناسب با مقتضای آن مکان داشته باشند، خاطرنشان کرد: فضای نمازخانه و مسجد از نظر کیفیت نباید ضعیف تر از خانه ها باشد.

اجلاس نماز در شهرستان رضوانشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا