آذربایجان غربی

نشست نمازی قائم مقام ستاد اقامه نماز با معاون پرورشی آموزش و پرورش استان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، جلسه صمیمی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز با حضور سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، جوادی، معاون پرورشی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، مهدی پور، سرپرست ستاد اقامه نماز استان، و مدیران و معاونین مدرسه شاهد برادران آهندوست در محل دفتر مدیریت مدرسه، روز سه شنبه، هشتم آذر ماه برگزار شد.

زرهانی در این جلسه گفت: مسئله مشارکت نسل نو در فعالیت های فرهنگی، مذهبی و … باید محدود به محیط داخل مدرسه نشود، بلکه باید به خارج از مدرسه نیز گسترش پیدا کند. این گسترش زمینه ساز رشد اجتماعی و عقلی دانش آموزان را فراهم میکند. بخشی از اتفاقات اخیر در کشور ناشی از این قصور بوده که ما در نمازخوان بار آوردن دانش آموزان موفق عمل نکردیم و بخش دیگر هم در جامعه پذیر بودن بار آوردن آنهاست که مورد قصور و کوتاهی قرار گرفته است. این امر بسیار مهم است که زمینه فعالیت های اجتماعی و رشد اجتماعی دانش آموزان فراهم شود.

وی افزود: دانش آموزان باید در جامعه و با دنیای خارج از مدرسه بیشتر آشنا شوند تا باعث رشد عقلی و اجتماعی آنان گردد.

جوادی معاون پرورشی آموزش و پرورش استان گفت: به منظور رشد دانش آموزان در محیط جامعه، برنامه ای با عنوان راهیان پیشرفت در دست اجراست تا دانش آموزان بتوانند با محیط خارج از مدرسه بیشتر و ملموس تر، درگیر باشند. علاوه بر این در راستای فعالیت های نمازی و تفاهم نامه منقعد مابین ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش، اکنون در مدارس زنگ نماز اجرا میشود تا دانش آموزان بتوانند به موقع و به صورت جماعت نماز خود را بخوانند. همچنین روحانیون و ائمه جماعت به صورت خود جوش در کرسی های آزاد اندیشی بین دانش آموزان شرکت میکنند و یا بخش کوتاهی از زمان کلاسی را به سوالات و شبهات دینی و نمازی اختصاص میدهند تا انس نسل نو با نماز قوی تر شود.

نشست نمازی قائم مقام ستاد اقامه نماز با معاون پرورشی آموزش و پرورش استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا