اخبارخوزستان

از فضاهای اقامه نماز پایانه های مرزی شلمچه و چزابه بازدید شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خوزستان، در روز دوشنبه هفتم شهریور ماه، در اجرای طرح نظارت اربعین حسینی، اعضای کارگروه نظارت و ارزیابی متشکل از حجت الاسلام حیرانی مدیر نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور، دبیر شورای اقامه نماز وزارت کشور، دبیر شورای اقامه نماز استانداری خوزستان، مسئول واحد برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان خوزستان، فرمانداران خرمشهر و سوسنگرد، دبیر شورای اقامه نماز اداره کل راهداری و‌حمل و نقل جاده ای استان خوزستان ضمن بازدید از مساجد و نمازخانه های پایانه های مرزی شلمچه و چزابه کیفیت ارائه خدمات جهت اقامه نماز به زوار اربعین حسینی را مورد ارزیابی قرار دادند.

در پایان بازدید از هر یک از پایانه ها پیشنهادات و ملاحظات مربوط به مدیر پایانه ارایه شد و از تلاش ها و زحمات فعالان و خادمان نماز در مراسم اربعین تقدیر و تشکر گردید.

شایان ذکر است، شیعیان کشور پاکستان از استان خوزستان (مرز شلمچه)، جهت شرکت در مراسم اربعین به کشور عراق عزیمت و تردد می کنند.
طرح نظارت بر فضاهای اقامه نماز در اربعین سال جاری تا ۲۰ شهریور ماه ادامه خواهد یافت.

اربعین حسینی

در این خصوص از مسیرهای مواصلاتی بین اهواز – شلمچه و اهواز – چذابه بازدید به عمل آمد که در ابتدا از موکب ها و نمازخانه بین راهی بازدید شد.

در محل پایانه مرزی چذابه از موکب های مختلف در شهرک فرهنگی و موکب بزرگ بنیاد مستضعفان بازدید شد و فرماندار دشت آزادگان (سوسنگرد) در خصوص مجموعه فعالیت های انجام شده جهت هرچه با شکوه تر شدن مراسم اربعین حسینی و تسهیلات فراهم شده گزارش مبسوطی را بیان کرد.

اربعین حسینی

در پایانه مرزی شلمچه نیز تصمیم گیری جهت افزایش فعالیتهای فرهنگی مسجد پایانه و تعیین امام جماعت انجام پذیرفت.

در این راستا جلسه هماهنگی با فرماندار سوسنگرد و مدیر عامل هلدینگ نیرو و انرژی وابسته به بنیاد مستضعفان در خصوص تاکید بر اقامه نمازهای جماعت و ارائه خدمات فرهنگی و نمازی به زائران توسط روحانیون شرکت های وابسته به هلدینگ برگزار شد.

اربعین حسینی

همچنین سید موسی بلادیان مدیر ستاد اقامه نماز استان خوزستان در گفتگو با روابط عمومی این ستاد گفت: در روز یکشنبه ۶ شهریور ماه ۱۴۰۲ از مسیر اهواز به چذابه بازدید به عمل آمد و موکب های مسیر را مورد توجه قرار دادیم و ضمن تشکر از خدمات صادقانه خادمان مواکب به اهمیت اقامه نماز و ضرورت اهتمام همه جانبه به این دستور الهی پرداختیم.

اربعین حسینی

وی افزود: بحمدالله امسال ارادت عزیزانی که جهت خدمت به زائرین حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام اهتمام دارند و خدمات صادقانه ای را انجام می دهند نسبت به گذشته بهتر و بیشتر شده است به گونه ای که همزمان با اذان ظهر غالباً به نماز می پردازند و این واجب الهی را به جماعت بجا می آوردند و مساجد بین راهی نیز ،بهتر از گذشته فضای تمیز و منظمی دارد و از بلندگو ها اذان پخش می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا