آذربایجان شرقیاخباراردبیلحوزه ریاستزنجانقزوین

جلسه شورای برنامه ریزی منطقه ۴ شمال غرب کشور در قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، جلسه شورای برنامه ریزی منطقه ۴ شمال غرب کشور با حضور سید احمد زرهانی قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور و با شرکت مدیران و کارشناسان ستادهای اقامه نماز استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین در استانداری قزوین برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس از بیان خیرمقدم توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی به‌عنوان دبیر منطقه و میزبان جلسه، سید احمد زرهانی با اشاره به‌ضرورت تسری امور ستاد به شهرستان‌ها عنوان کرد: امتداد ستاد به شهرستان‌ها و مراکز جمعیتی لازم است در این مسیر باید تلاش کنیم از افراد واجد شرایط و باانگیزه‌ای که حقوق‌بگیر نظام هستند و تعهدی برای ستاد ایجاد نمی‌کند کمک بگیریم.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز در ادامه گفت: شورای اقامه نماز بخشی از امتداد ستاد است باید سعی کنیم همان‌گونه که بحمدالله در استان‌ها این شورا تشکیل جلسه می‌دهد در شهرستان‌ها و حتی دستگاه‌های اجرایی نیز جلسات شورای اقامه نماز شکل بگیرد.

زرهانی تأکید کرد: باید از ظرفیت بسیار خوب ائمه محترم جمعه استفاده کنیم تا فراهم کردن زمینه حضورشان در مدارس راه ارتباط نسل نو با علمای دین را هموار کنیم.

سید احمد زرهانی قائم‌مقام ستاد اقامه نماز اظهار داشت: امتداد دیگر ستاد، دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌ها هستند. یکی از راهکارها برای تحرک بخشی دبیران این است که هرکسی که از مرکز به استان‌ها می‌آید زمینه ارتباط او با دبیران فراهم گردد. اگر بتوانیم برای دبیران دوره‌های آموزشی برگزار کنیم بسیار هم خوب است.

وی گفت: مسئله مهم دیگر مشارکت است. در مشارکت دادن فقط به سراغ افراد متمول نرویم چه‌بسا افرادی که متمول نیستند اما در ترویج نماز بسیار می‌توانند مؤثر باشند. در این امر به سراغ دانش آموزان و دانشجویان برویم و از ظرفیت آن‌ها بهره ببریم.

وی افزود: باید میدان وسیعی برای مشارکت بازکنیم از خانه‌ها تا مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی. دبیران دستگاه‌های اجرایی باید اتاق فکری متشکل از نیروهای متدین و علاقه‌مند داشته باشند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز یادآور شد: یک ظرفیت بسیار ارزشمند وبی نظیر، بانوان و مادران هستند که باید از مجالس و محافل بانوان برای ترویج فرهنگ نماز بهره برد. یاوران نماز هم یک ظرفیت خوبی است که باید با مدیریت برای انجام امور گوناگون ستاد به خدمت گرفته شوند.

در ادامه جلسه زرهانی به سؤالات مدیران و کارشناسان پاسخ گفت و سپس موضوعات مدنظر برای جلسه از قبیل نحوه کاربست رهیافت‌های پیام مقام معظم رهبری به سی‌امین اجلاس سراسری نماز، راهکارهای تعیین تکلیف دستگاه‌ها در راستای اجرای آئین‌نامه هیئت دولت و پیش‌نویس شیوه‌نامه تشکیل هیئت عالی برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی ستاد بر اساس ماده ۴ آئین‌نامه هیئت دولت بحث و بررسی و نظرات و پیشنهادت مدیران و کارشناسان مطرح شد.

جلسه شورای اقامه نماز منطقه 4 شمال غرب کشور در قزوین برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز منطقه 4 شمال غرب کشور در قزوین برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز منطقه 4 شمال غرب کشور در قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا