اخباراصفهان

اولین نشست نخبگانی آسیب شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: پیوست همه اقدامات در آموزش و پرورش باید توجه به نماز باشد چرا که انجام این فریضه الهی موجب نظم و انظباط کاری و تقویت تفکر و تعمق می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، اولین نشست نخبگانی آسیب شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان و نم نبات معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش روز پنجشنبه بیست و سوم آذر ماه در اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بیان داشت: آسیب شناسی یکی از مهمترین امور در پیشرفت جامعه است و آسیب شناسی در امر نماز نیز یکی از اموری است که می توان با رفع آن ترویج امر نماز کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان ادامه داد و گفت: نشست های آسیب شناسی امر نماز موجب تقویت این مهم الهی می شود و این نشست ها به صورت های مختلف و در زمان های متفاوت اتفاق افتاده که امسال نیز بر با برنامه ای که خدمتتان است در حال اجرا می باشد.

وی بیان کرد: تمام تلاش خود در رفع آسیب شناسی نماز در مدارس را به کار گیرید تا با ایده پردازی های شما و رفع موانع بتوانیم جامعه ای نماز خان داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست نخبگانی آسیب شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) اظهار داشت: آموزش و پرورش منبع فیاض و پرفروغی است که از ظرفیت‌های درونی بسیاری برخوردار است.

وی افزود: چالش‌ها و مشکلات آموزش و پرورش می‌تواند با نگاه به ظرفیت‌های درونی این نهاد شناسایی و برطرف شود.

ابراهیمی عنوان داشت: با هدف استفاده بهینه از ظرفیت نخبگان، کانون نخبگان آموزش و پرورش را در دو حوزه معلمان و دانش‌آموزان تشکیل دادیم و بنا است این کانون به شناسایی مسائل مهم آموزش و پرورش بپردازد و راهکارهای برون رفت از این مشکلات را ارائه کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: رویکرد آموزش و پرورش توجه به جوانان در کنار استفاده از تجربیات پیشکسوتان است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش اصلی‌ترین، مهم‌ترین و اثرگذارترین نهاد تربیتی است و اقامه نماز باید یکی از مسائل مورد توجه در آن باشد؛ چرا که اگر مسئله نماز در جامعه حل شود آرامش روحی بر جامعه حاکم شده و بسیاری از چالش‌ها برطرف می‌شود.

ابراهیمی اذعان داشت: پیوست همه اقدامات در آموزش و پرورش باید توجه به نماز باشد؛ چرا که انجام این فریضه الهی موجب نظم و انظباط کاری و تقویت تفکر و تعمق می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان یادآور شد: خدای سبحان به کسانی که در زمین مکنت می‌یابند تکلیف کرده که به تناسب اثرگذاری خود، نماز را اقامه کرده و این فریضه الهی را ترویج کنند.

وی ابراز داشت: ایده‌های نشست نخبگانی آسیب‌شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس پس از جمع‌بندی در سطوح مختلف آموزش و پرورش استان اصفهان مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به وزارت آموزش و پرورش و نهادهای بیرونی نیز منعکس خواهد شد.

اولین نشست نخبگانی آسیب شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس استان اصفهاناولین نشست نخبگانی آسیب شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس استان اصفهان

اولین نشست نخبگانی آسیب شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس استان اصفهان اولین نشست نخبگانی آسیب شناسی سیاستگذاری اقامه نماز در مدارس استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا